Meteoroloji’den İki Bölgeye Kar, İki Bölgeye Sağanak Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporlarını yayınladı. Bazı bölgelerde kar yağışı bazı bölgelerde ise sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava tahmin raporlarını yayınladı, buna göre; Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgeleri ile Osmaniye, Bilecik, K.Maraş ve Hatay çevrelerinde yağış bekleniyor. Diğer yerlerin ise parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.

karaman-da-kuvvetli-kar-yagisi-bekleniyor.jpg

Güneydoğu Anadolu ve kıyı kesimlerde yağışların yağmur ve sağanak yağmur olarak kendisini göstermesi bekleniyor. Doğu Anadolu’nun doğu kesimlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklentisi var.

Ağrı, Iğdır, Ardahan, Kars çevrelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji iç kesimlerde yaşayan vatandaşları don ve buzlanma konusunda uyardı.

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da hava sıcaklıklarında 2-5 derece arasında düşüş bekleniyor, diğer bölgelerde ciddi bir değişim beklenmiyor. Rüzgarın Batı Karadeniz’de 40-90 km/saat arasında, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde ise 50-70 km/saat şiddetinde esmesi bekleniyor.

Zirai Don Uyarısı

Ege, Marmara, İç Anadolu, Orta Karadeniz, Batı Akdeniz’in iç kesimleri için zirai don tehlikesi bulunuyor, bu bölgelerde zirai üretim yapan vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarı yapıldı.

3035850-a034e3ce665943a2f7bedf0a9ca4a01b.jpg

Bazı illerde hava durumu

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, 13 derece

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve kar yağışı görülebilir, 5 derece

İzmir: Parçalı bulutlu, 17 derece

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, 18 derece

Trabzon: Çok bulutlu, yer yer sağanak yağışlı, 12 derece

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak görülebilir, 15 derece