Meteoroloji uzmanın flaş uyarılar: Perşembe'ye dikkat!

Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir, Perşembe gününe dair oldukça önemli uyarılarda bulundu.

İstanbul için oldukça önemli bilgiler veren Özdemir, Perşembe günü lodosun etkisiyle birlikte hava sıcaklığının ortalama olarak 4 dereceye kadar düşeceğini belirtti. Bunların yanı sıra şunları ekledi, ‘’Perşembe günüyle birlikte tedbirli olmakta fayda var. Çatılardan düşecek parçalardan kaynaklı yaralanma olabilir. Ayrıca Perşembe günü vatandaşlar araçlarını kapalı bölgelere çekmelerine özen göstermeli’’ ifadelerini kullandı.

2.webp

Dışarı Çıkmamakta Fayda Var!

Bu tarz havalarda mümkünse dışarı çıkılmaması gerektiğini belirten Dr. Özdemir, sözlerine şunları ekledi, ‘’Mart ayı biraz soğuk geçti. Kutuplar üzerinden gelen soğuğun etkisiyle birlikte Marmara, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi kar içerisinde geçti. Yavaş yavaş bahar ayının geldiğini söyleyebilmek mümkün.

3-001.webp​​​​​​​

Fakat kararsız bir hava durumu devam etmekte. Hava bir gün sıcak, bir gün soğuk olmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın bu havalar içerisinde dikkat etmesi gerek. Astımı, kalp rahatsızlığı ve kronik rahatsızlığı olan bireyler havalardan etkilenebilir. Bu havalarda mümkün olduğu kadar sokağa çıkmamak gerek’’ diye ekledi.

Perşembe Günü Araçlarını Kapalı Yere Çekin!

İstanbul’da Perşembe günü hava sıcaklığının 4 derece düşeceğini belirten Özdemir şunları ekledi, ‘’Soğuk hava Cuma günü de etkili olacaktır. Perşembe günü beklenen lodos ile birlikte tedbirli olmakta fayda var. Çatılardan düşecek parçalarla yaralanma ihtimalleri artış gösterebilir. Perşembe günü vatandaşlar araçlarını kapalı yere almalarına özen göstermeli’’ diye ekledi.

1-001.png​​​​​​​

Meteoroloji uzman Dr. Güven Özdemir, önümüzdeki Pazartesi gününü işaret ederek havaların bir tık daha sıcak olacağının altını çizdi. Sonrasında ise sözlerine şunları ekleyerek, konuşmayı sonlandırdı; ‘’Önümüzdeki Pazartesi günüyle birlikte havalar ısınmaya başlayacak ve Ramazan’ın ilk gününden itibaren hava açacak’’ dedi.