Kart ve Kredi Borcu Olanlara Özel Borç Kapatma Kredisi

Kart ve Kredi Borcu Olanlara Özel Borç Kapatma Kredisi

İnsanlar ihtiyaçlarını gidermek için kredi çekme oluna gidebildiği gibi var olan borçlarını kapatmak içinde kredi çekme yolunu tercih ediyor. Bu yöntem farklı bankalarda borcu olanlar için oldukça rahatlatıcı bir çözümdür.

İnsanlar ihtiyaçlarını gidermek için kredi çekme oluna gidebildiği gibi var olan borçlarını kapatmak içinde kredi çekme yolunu tercih ediyor. Bu yöntem farklı bankalarda borcu olanlar için oldukça rahatlatıcı bir çözümdür.  Borçların tek çatı altında toplanması da yararlı bir yöntemdir. Borçlarını ödemekte zorlanan ya da borçlarını tek bir yerde toplanmak isteyenler için bazı bankalar düşük faizli borç kapatma kredisi veriyor. En düşük faizli borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? Kredi ve kredi kartı borcu kapatma kredisi için en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı nedir? Gibi detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

screenshot-5.jpgscreenshot-3.jpg

Kredi ya da kredi ödemelerinde sorun yaşayanlar, bu kredilerini borç kapatma kredisi kullanarak kapatma yoluna gidiyor. Değişik bankalarda bulunan borçlarınızı tek  bir bankada toplayabilirsiniz. Borçların aktarımını EFT üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Borçlarınızı tek yerde toplamayı düşündüğünüz banka aracılığı ile de borçlarınızı bu bankaya aktarabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

  • Akbank
  • Aktifbank
  • Denizbank
  • Garanti BBVA
  • INGBank
  • QNBFinansbank
  • Yapı Kredi Bankası

Borç Kapatma Kredisine Başvurma Koşulları

screenshot-2.jpg

Borç kapatma kredisine başvuranların kredi notu önem taşıyor. Bankaların bireysel kredi ürünlerinin kullanım süresi 60 aydan 30 aya düşürüldüğünden işlem sırasında faiz oranları tekrar yapılandırılıyor. Borç kapatmak isteyen vatandaşların kredi notu uygun ise ve buna ek olarak borçlar tek bankada toplandığında gelirleri borç kapatma kredisini ödeyebilecek düzeyde bulunuyorsa borç kapatma işlemleri başlatılır.

screenshot-3.jpg

Bir kredi ya da kredi kartı borçlarının idari tedbirlerin olmaması,  teminat verilmesi durumunda eşten muvafakat alınır. Resmi işlem ve gelir tablosu beyanı istenir. Bunun yanında talep edilen borç kapatma kredisinin aylık taksitinin gelirin yarısını geçmeyecek olması gerekir. Konut kredisi dışında borçların süresi 36 ayı geçemez. Bu şartların tamamı sağlandığı takdirde borç kapatma kredisine başvurabilirsiniz. Denizbank borç kapatma kredileri devam ediyor. Kısa vadeli borç kapatma kredisi kullanıldığında çok düşük faiz oranı uygulanırken uzun ve orta dönem kredilerde faiz oranı artıyor. QNBFinansbank borç kapatma kredi faiz oranı ise 1,34 olarak uyguluyor.