İş Bankası 120 Ay Vadeli Kredisini Resmen Duyurdu! Başvurular Başladı

İş Bankası 120 Ay Vadeli Kredisini Resmen Duyurdu! Başvurular Başladı

2020 yılından itibaren başlayan Covid-19 salgını nedeniyle birçok sektör durma noktasına geldi. Bu sektörlerden biri de emlak sektörü oldu. Özel bankalar ve kamu bankaları konut sektörünü canlandırmak için birbirinden avantajlı konut kredisi kampanyaları

 

2020 yılından itibaren başlayan Covid-19 salgını nedeniyle birçok sektör durma noktasına geldi.  Bu sektörlerden biri de emlak sektörü oldu. Özel bankalar ve kamu bankaları konut sektörünü canlandırmak için birbirinden avantajlı konut kredisi kampanyaları yapmaya başladı.  İş bankası da Covid-19 nedeni ile duran konut sektörüne hareket kazandırmak amacıyla 120 ay vadeli konut kredisi kampanyasını devreye soktu. İş bankası konut kredisi kampanyasında esnek ödeme koşullarının yanı sıra 120 ay vade imkânı sunuyor. Konut almak isteyen vatandaşların işini kolaylaştırmak isteyen İş bankası 120 ay vadeli konu kredisi kampanyasında 100.000 TL konut kredisi vermeye devam ediyor.

İş Bankası Konut Kredisi 100.000 TL

screenshot-18.jpg

İş bankası yeni ve ikinci el konutlarda uygulayacağı konut kredisi faiz oranı miktarını yüzde 0,87 olarak belirledi. Türkiye İş Bankası banka müşterilerine kolay konut kredisi alma imkânı sunmaya devam ediyor.  Konut kredisi için 100.000TL veren İş Bankası kredinin vadesini 120 aya kadar çıkarabiliyor. Ayrıca kredi geri ödemelerinde 1,2 ya da 3 aylık erteleme seçeneği de sunan İş bankasının internet sayfasını ziyaret ederek kredi hesaplama tablosu aracını kullanarak taksit miktarınızı hesaplayabiliyorsunuz.

İş Bankası Konut Kredisi Başvuru Evrakları

screenshot-15.jpg

İş bankası konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen müşteriler internet, telefon bankacılığı, mobil İşcep uygulaması ya da şubelerden başvuru yapabilirsiniz. Konut kredisi çeken müşterilerden, nüfus cüzdanı, ikamet belgesi, teminata verilecek gayrimenkulün tapusu, maaş bordrosu, özel sektör çalışanlar için maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri talep edilirken emekliler için emekli aylık dökümü talep edilmektedir. Şirket başvuruları için güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi,  çiftçiler için çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri, gayrimenkul kira geliri olanlar için tapu belgesi ve ilgili kira kontratı isteniyor.

screenshot-16.jpg

Banka konut kredisi ile ilgili çalışmasını tamamladı ve son derece uygun vade seçenekleri ile hazırladığı kredisi vatandaşlara resmi bir şekilde duyurmuş oldu. Yapılan açıklamada ileriki dönemlerde kredi faizlerinin düşmesi ile birlikte vatandaşların yapılandırma yapabilecekleri açıklandı.