Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram İkramiyelerinin Ne Zaman Ödeneceğini Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği üyeleri kabulünde konuştu, emeklilere ödenen bayram ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağını da açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) üyelerini Dolmabahçe’de kabul etti. Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Ülkemizde devam salgınının yeni müjdelere kapı aralayacağını ümid ediyoruz, Türkiye Allah’ın izniyle bu salgından çok daha güçlü bir şekilde çıkacaktır. Temizlik maske ve mesafe kurallarına dikkat ederek salgın sürecini atlatacağız, tedbirlere sarılarak mücadelemize devam edeceğiz.”

koronavirus-kisin-daha-fazla-mi-yayilacak-iste-6-718307-484-1-b.jpg

100 Binden Fazla Vatandaşımızı Ülkemize Getirdik

“Salgının başından beri Türkiye 142 ülkeden 100 binden fazla vatandaşını ülkeye getirmiş durumda. 12 uluslararası kuruluşa ve 157 ülkeye yardım elimizi uzattık, gelinen son noktada Avrupa’da 6 milyondan fazla Türk vatandaşı var ve bu vatandaşlarımız eğitim, ticaret, ekonomi gibi birçok farklı sektörde varlık gösteriyor. Türklerin yaşadıkları ülkelere yapmış oldukları katkılar bizleri de gururlandırıyor.”

Bayram İkramiyeleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yılki ilk ikramiye ödemesinin Mayıs ayında yapılacağını ifade etti.

“Kurban Bayramı’nın ikramiye ödemelerini de temmuz ayı ortasında gerçekleştireceğiz. Emekli vatandaşlarımızın şartlarının daha iyi olması için çalışıyoruz, turizm ve hizmet sektörünün salgından ciddi şekilde etkilendiğinin farkındayız, dükkanı kapalı olan her kardeşimizin derdi bizim derdimizdir.”

0x0-emekliye-1000-tl-bayram-ikramiyesi-ile-ilgili-son-dakika-haberi-detaylar-belli-oldu-1618143897474.jpg

İhtiyaç Sahiplerine Gıda

“Depolarda kalan soğan ve patatesleri devlet olarak alma ve ihtiyaç sahiplerine dağıtma kararı aldık. 300 bin ton soğan ve 1 milyon 200 bin ton patates Ramazan öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak. Bu haberin duyurulması ile çiftçilerimizden çok sayıda teşekkür mesajı almış bulunuyoruz.”