Babalarını defnedeceklerdi yanlış kişiyi gömdüler!

Babalarını defnedeceklerdi yanlış kişiyi gömdüler!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde kanser tedavisi göre 96 yaşındaki yurttaş Recep Çelik ve korona virüs tedavisi gören 69 yaşındaki Recep Yılmaz’ın işlemleri, isim benzerliklerinden kaynaklı karıştırıldı.

Korona virüse yakalanan Recep Yılmaz, hastanenin yoğun bakımında yer olmamasından kaynaklı Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Fakat sevk esnasında Recep Yılmaz’ın dosyası yerine, adaşı olan ve kanser tedavisi göre Recep Çelik’in dosyası hastaneye gönderildi.

1-003.jpg

Recep Yılmaz’ın durumunun ağırlaşmasından kaynaklı devlet hastanesinde hayatını yitirdi. Bunun üzerine hastane personeli dosya üzerinde telefon numarası bulunana Recep Çelik’e ulaştı. Aile morga gelerek korona virüs önlemleriyle babalarını uzaktan alıp, gömdü.

Recep Yılmaz ve Recep Çelik’in vücutlarının aynı bölgelerinde ameliyat izlerinin olmasından kaynaklı hastayı ayırt edemeyen Recep Çelik’in ailesi, babalarını gömdüklerini düşünerek hastane morgundan Recep Yılmaz’ın cenazesini aldı. Sonrasında ise Çanakkale Şehir Mezarlığındaki aile kabristanlığı defnedildi.

​​​​​​​3-002.jpg​​​​​​​

Aradan geçen bir gün sonrasında fakülte hastanesinden gelen telefon, Hilmi Çelik’i hastaneye çağırdı ve hastayı teşhis etmesi gerektiği belirtildi. Hilmi Çelik, odaya girmesiyle babasının gömmediklerini ve bir başkasını gömdüklerini anladı. Yaşanan bu acı olayı savcılığa taşıyan Recep Çelik ve Recep Yılmaz’ın aileleri savcılığında incelemesinin ardından yaşanan olayı düzeltmeyi bekliyor.

2-002.webp​​​​​​​

Recep Yılmaz’ın cenazesi üzerinde gerçekleşen işlemlerin sonrasında Çelik ailesine ait aile kabristanlığımdan alınarak, Yılmaz ailesinin kendi kabristanlığına tekrardan defnedilecek. Yaşanan acı olay her iki ailenin acısını tazeledi.