ABD Savaş Gemileri Türkiye’de!

ABD Savaş Gemileri Türkiye’de!

Amerika Birleşik Devletleri, 2 savaş gemisinin Boğaz üzerinden Karadeniz’e çıkış için Türkiye’ye diplomatik bildirimde bulundu.

 

Amerika Birleşik Devletleri’ne ait olan 2 savaş gemisinin Türkiye Boğazlarından Karadeniz’e çıkışı için Türkiye’ye diplomatik bildirimde bulunduğu açıklandı. Söz konusu gemilerin ise 4 Mayıs’a kadar Karadeniz bölgesinde kalacağı kaydedildi.000.jpg

Diplomatik kaynaklar, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait olan 2 savaş gemisinin Karadeniz’e göndereceği yönünde haberlere ilişkin olarak ‘’ Tarafımıza Montrö Sözleşmesi'ne uygun olarak 2 ABD savaş gemisinin Karadeniz'e çıkacaklarına dair 15 gün önceden diplomatik kanallardan bildirim yapıldı." İfadelerini kullandı.

1.jpg

4 Mayıs’a Kadar Türkiye’de!

ABD savaş gemilerinin Türkiye’ye gelmesi gündeme oturdu. Gelen bilgilere göre gemilerin 4 Mayıs’a kadar Karadeniz’de kalacağını aktardı.

1914561-770x443.jpg

Rusya ve Ukrayna arasındaki askeri gerilimler günden güne tırmanmaya devam ediyor. İki ülke ayrılık Donbaş bölgesinin sınırlarına askeri yığınak yapmayı hedeflemekte. Bunların yanı sıra tüm gözler Amerika Birleşik Devletleri’ne çevrildi. Amerika basını ise Pentagon’un Karadeniz’e savaş gemisinin gönderebileceğini duyurdu. ABD’nin iki savaş gemisinin boğazlardan geçişi için Türkiye’ye bildirimde bulundu.