6 Yaşındaki Çocuğa Mermi İsabet Etti!

6 Yaşındaki Çocuğa Mermi İsabet Etti!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, parkta oynayan 6 yaşındaki Eymen Dikilitaş’ın kafasına yorgun mermi isabet etti. Hastaneye kaldırılan talihsiz çocuğun durumu iyi.

Olay, saat 18:00 sıralarında Alaşehir’de yaşandı. Çocuk parkında oynayan Eymen, kafasına henüz nereden geldiği ve kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen bir yorgun mermi isabet etti. Eymen, anneannesinin yanına giderek, başının döndüğünü söyledi. Torunun kafasından kan aktığını gören kadın, panikleyerek yardım istedi. Etraftaki insanları yardımıyla Eymen en yakın özel hastaneye götürüldü.

maganda-kursunu-parkta-oynayan-cocugu-buldu-14047830-amp.jpg

Mermi Çıkartılacak

Hastanede tedavi altına alınan Eymen, yapılan kontroller sonrasında başında merminin olduğu saptandı. Eymen’in genel sağlık durumunun da iyi olduğu ve yarın gerçekleştirilecek olan ameliyatla merminin çıkarılacağı öğrenildi. Bunların yanı sıra polisler yaşanan bu olayın detayını öğrenmek için etraftaki kameraları incelemeye aldı. Geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Olayın yaşanmasının ardından paniklediğini aktaran anneanne Leyla Karazeybek şunları söyledi, ‘’Eymen yanımda oynuyordu. Pat diye bir ses duydum sonra torunum yanıma geldi, ‘başım’ dönüyor dedi. Komşu esnaflarda hemen yardımcı oldu, babasını çağırdım. Ne olduğunu hiçbirimiz fark edemedik. Gelen ses çok korkutmuştu. Hastaneye götürdük sonrasında’’ dedi.

0x0-parkta-oynarken-bir-anda-yer-kaldi-cocugun-basina-yorgun-mermi-isabet-etti-1617745580064.jpg​​​​​​​

‘’Kim Yaptıysa Ortaya Çıksın’’

Eymen’in babası Mehmet Dikilitaş şunları söyledi, ‘’Kaynanam çocukları parka götürmüş. Bir vatandaş silahla etmiş. O yorgun mermi de benim oğlumun başına isabet etmiş. Olay yerine gittikten sonra hastaneye geri geldim. Bunları yapan kimse ortaya çıksın adalet yerini bulsun’’ ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan doktor şunları ekledi, ‘’Hasta, bizlere şiddetli baş kanamasıyla geldi. Başında yara ve hafif şişlik tespit ettik. Film çektikten hemen sonra kurşun olduğunu fark ettik. Tedavi amaçlı olarak beyin cerrahı servisine yatırdık, yarın ameliyat olacak’’ dedi.