Genç Girişimcilere Müjde Sonunda Geldi..!  200 Bin TL’ye Kadar Destek

Genç Girişimcilere Müjde Sonunda Geldi..! 200 Bin TL’ye Kadar Destek

Türkiye’nin bütün illerinden iş fikirlerini ve projelerini ilerletmek isteyen genç girişimci adayları için faaliyete giren Bahçeşehir Üniversitesi  Bireysel Genç Girişimci (BAUBİGG) programına başvurular hala devam etmektedir. Girişimcilere 200 bin TL’ye

 

Türkiye’nin bütün illerinden iş fikirlerini ve projelerini ilerletmek isteyen genç girişimci adayları için faaliyete giren Bahçeşehir Üniversitesi  Bireysel Genç Girişimci (BAUBİGG) programına başvurular hala devam etmektedir. Girişimcilere 200 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlanırken, son başvuru tarihi 8 Aralık 2020 olarak belirtildi.

TÜBİTAK 1512 Tekno girişim desteği içeriğinde Gazi Teknopark ve  Bahçeşehir Üniversitesi’nin iş birliğiyle hayata geçirilen Bahçeşehir Üniversitesi Bireysel Genç Girişimci (BAUBİGG) programı, genç girişimci adaylarına destek olmak için hazırlanmaktadır. Girişimciler; Enerji ve Temiz Teknolojiler, Akıllı Ulaşım, Akıllı Üretim Sistemleri, Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam, İletişim ve Sayısal Dönüşüm gibi 6 farklı alanda projelerini geliştirebilecekler.

2.jpg

 

Sektörden danışman desteği

Program içeriğinde, teknoloji ve iş odaklı fikirlerin geliştirilmesiyle ortaya çıkacak ürün ya da hizmetlerin teknik ve ticari kapsamda yürütülmesinin yanında fikirlerde ve projelerde ihtiyaç olabicek desteğin verilmesi hedeflenmektedir. Türkiye’de başta gelen firma mensuplarından oluşan büyük danışman ağı ve iş fikrini geliştirecek eğitimler, BAUBİGG programı ile genç girişimcilere katkı sağlayacaktır.

 

Başvurular iki aşamalı olarak ilerlemekte

 Pandemi süreci nedeniyle tüm işlemlerin ve hizmetlerin online olarak yürütülebileceği ifade edilirken, programa başvurmak isteyen genç girişimci adayları için ise süreç iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada, genç girişimci adayın https://bigg.bau.edu.tr/ adresinden başvurusunu yapması gerekmektedir. Sonrasında tamamlanan başvurular, bir değerlendirme sürecinden geçerek, başvuranlar arasından adaylar seçilecektir. Projeleri incelenerek belirlenen adaylar, hızlandırma programına alınarak, iş planlarının geliştirme ve danışmanlık gibi bir çok eğitime dahil edilecektir.

Eğitimleri süreci içerisinde gözlemlenen adaylar, değerlendirilerek elemeden geçecek. İkinci aşamada ise değerlendirilerek elemeden geçen adayların hazırladıkları projeler, TÜBİTAK’a sunulacaktır. Sunumları TÜBİTAK tarafından kabul edilen her bir proje sahibine 200 bin TL’ye kadar belirlenen miktarlarda proje desteği verilecektir

Diğer taraftan, TÜBİTAK BİGG toplantısında başarılı kabul edilen girişimciler, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (BAUICE) altyapı kullanımı, paylaşımlı ofis fırsatı, saf malzeme desteğiyle ilk hazırlık için laboratuvar kullanımı, genç girişimci patent desteği gibi birçok fırsattan da faydalanabilecektir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.