Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası ATM’leri ve paramatikleri üzerinden kartsız işlem seçeneğine tıklayarak para yatırma ve para çekme işlemi kolaylıkla yapılabilirsiniz.

Garanti Bankası ATM’leri ve paramatikleri üzerinden kartsız işlem seçeneğine tıklayarak para yatırma ve para çekme işlemi kolaylıkla yapılabilirsiniz.

Bankalar kredi kartı veya banka kartı kullanmayan müşterileri için kartsız para yatırma seçeneği ile hizmet vermektedir. Bu hizmeti veren bankalardan biri olan Garanti Bankası, kartsız para yatırma işlemi için en az komisyon alan bankadır. Acil ödenmesi gereken işlemlerinizde büyük olanak sağlayan paramatik ve ATM’ er üzerinden bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

1946 yılında kurulan Garanti Bankası ‘’Başka Bir Arzunuz’’ adlı sloganı ile bugünlere gelmiştir. Müşterisine değer veren ve her işini kolayca halledebileceği şekilde Türkiye’ nin en büyük 3 bankasından birisidir. 19.000’ den fazla çalışanı ve 900’ den fazla şubesi ile kolayca işlemlerini yapmanızı sağlayacak şekilde hizmet vermektedir. Siz de kartsız işlemini Garanti Bankası üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Caddeler de ve AVM’ ler de bulunan ATM ve paramatikler üzerinden kartlı ya da kartsız tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Paramatik sayesinde bankada sıra beklemeden kolaylıkla işleminizi sağlayabilirsiniz. IBAN, telefon numarası veya hesap numarasına istediğiniz tutarda para yatırabilirsiniz. Fakat parayı gönderirken karşı tarafa geçmesine etken olan hafta içi ve hafta sonu olmasıdır. Bankalar hafta sonu kapalı olduğu için işlemleriniz hafta içine aksamaktadır.  Ayrıca kartsız para yatırma işlemi mesai saatleri içerisinde yapılır ise 9 TL, mesai saatleri dışında yapılır ise 10 TL ücret almaktadır.

T.C kimlik numaranız, doğum tarihiniz (gün-ay-yıl), telefon numaranız ve alıcı kişinin T.C kimlik numarasını yazarak hesap numarası ya da IBAN seçeneğini seçerek göndermek istediğiniz tutarı yazmalısınız. ATM veya paramatik gövdesinde yer alan para yatırma bölmesine ücreti yerleştirerek işleminizi kolaylıkla sonlandırabilirsiniz.

Hesap Numarasına Nasıl Para Yatırırım?

Garanti Bankasına ait ATM veya paramatik üzerinden kartsız işlem, para yatırma, transfer ve son olarak hesap numarasını girmelisiniz. Bu işlemi sırayla yaptıktan sonra banka düşük miktarda komisyon alacaktır. 500 TL ve altı transfer işleminde 15.500 TL (on beş), 500 TL ve üzeri para transferinde ise 20 TL (yirmi) komisyon almaktadır. Transferinizin ardından dekont seçeneğine tıklayarak işlem çıktısını alabilirsiniz. İşlemi yaptığınıza dair bu dekont da saat, şube ve tutar yazmaktadır.

IBAN ile Nasıl Para Yatırırım?

Garanti Bankası ATM ve paramatik aracılığı ile günde 12.000 TL’ ye kadar IBAN’ a transfer yapılabilir. Bunun için kartsız işlem seçeneğe tıklayıp ardından ‘’para transferi’’ seçeneği tıklayınız. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda bulunan ‘’IBAN’’ kısmına numarasını girerek transferinizi sağlayabilirsiniz. Kartsız işlemlerde Garanti Bankası 500 TL ve altı transferde 15.500 TL (on beş), 500 TL ve üstü transferler de 20 TL (yirmi) transfer işlem komisyonu almaktadır. İşlemi yaptığınız ATM veya paramatik üzerinden transfer yaptığınıza dair dekontunuzu da alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.