Fibabanka Cebe Havale İşlemleri İçin Uygulanması Gerekenler Nelerdir?

Fibabanka Cebe Havale İşlemleri İçin Uygulanması Gerekenler Nelerdir?

Fibabanka cebe havale işlemi pek çok Fibabanka müşterisinin merak ettiği önemli bankacılık işlemleri arasında yer alıyor.

Fibabanka cebe havale işlemi pek çok Fibabanka müşterisinin merak ettiği önemli bankacılık işlemleri arasında yer alıyor. Bu konu hakkında tam olarak bilgi sahibi olmayan müşteriler ne yapacağı konusunda biraz tedirginlik yaşayabiliyorlar. Bizlerde değerli banka müşterileri için cebe havale işlemlerinin nasıl gerçekleştiği konusunda desteklerimizi sunuyoruz. Şimdi birlikte bu işlemin nasıl gerçekleştiğine bir göz atalım.

Fibabanka Cebe Havale İşlemi İçin Gereken Adımlar Nelerdir?

İşlemi yerine getirmek adına mobil bankacılık ve internet bankacılığı yöntemleri takip edilebilir. Mobil bankacılık üzerinden işlemi gerçekleştirmek isteyenler ilk önce bankalarının mobil bankacılık uygulamasını indirmelidir. Sonrasında müşteri numarası ve mobil bankacılık şifresi aracılığıyla giriş yapıldıktan sonra Fibabanka cebe havale adımları takip edilebilir. Para transferi menüsü içerisinde yer alan havale menüsüne giriş yapılarak, aktarılması istenen miktarın alıcı bilgileri ile birlikte girişi gerçekleştirilmelidir.

Fibabanka Cebe Havale İşleminden Sonra Miktar Nasıl Çekilir?

Gönderilen miktarın alıcı tarafından çekilmesi için alıcı kişinin yakınlarında bulunan bir ATM noktasına gitmesi gerekir. ATM’ye girişin ardından kartsız işlemler menüsü kısmında yer alan havale işlemi seçilmelidir. Göndericinin ve alıcının bilgileri istenilen yere girilmesi halinde miktar çekilebilecektir.

Cebe Havale İptal İşlemleri İçin Neler Gerekiyor?

Havale işleminin ardından iptalini gerçekleştirmek isteyen kişiler için Fibabanka müşteri hizmetleri yardımcı olacaktır. Müşteri hizmetleri numarası olarak sunulan 0850 222 0 900 rakamları tuşlanıp arama gerçekleştirildikten sonra, gereken işlem menüsü vasıtasıyla bağlantı gerçekleştirilerek istenilen iptal işlemi gerçekleştirilir. İptal işleminin ardından 24 saat içerisinde paranın çekilmediği durumda göndericiye iade gerçekleşir.

Cebe Havale İşleminin Ücreti Var mı?

Fibabanka cebe havale işleminde ekstra bir ücret talep edilmiyor. İnternet bankacılığını kullanan müşteriler bu kısımdan havale işlemini yaptıklarında ücret alınmıyor. Ayrıca telefon bankacılığı ve mobil şube üzerinden gerçekleşen işlemlerde de aynı şekilde ücret talebi bulunmuyor. Banka şubesine giderek bu işlemin isimden isime yapılması halinde 45 TL ile 450 TL arası ücret alınabiliyor. Hesap üzerinden isme gerçekleştirilen işlemde ise 35 ile 450 TL arası ücret alınıyor. Hesaptan diğer hesap için yapılan işlemde 40 TL ile 450 TL arası işlem ücreti alınıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.