Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 14,5 Milyon Dolarlık Malikâneyi Satın Aldı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 14,5 Milyon Dolarlık Malikâneyi Satın Aldı!

Fenerbahçe'nin mevcut başkanı olan ve KOÇ Holding'in yönetim kurulunda yer alan Ali Koç, eşi Nevbahar Demirağ ile beraber Los Angeles'tan 4,5 milyon dolar pazarlık yaptığı malikâneyi satın aldı.

KOÇ Ailesi'nin başarılı iş insanlarından biri olan Ali Koç, ABD Los Angeles'tan oldukça lüks bir malikâne satın aldı. Variety'nin yapmış olduğu habere göre, Fenerbahçe'nin mevcut başkanı bu yüksek donanımlı ve teknolojinin sarıp sarmaladığı malikâne için önemli bir pazarlık yaptı. Satış bedeli 19 milyon dolar olan malikânenin 4,5 milyon dolarlık indirimle satışının yapıldığı ortaya çıktı.

Ünlü bir girişimciye ait olduğu belirten arazinin ise ABD'nin manzarası güzel yerleri gördüğü belirtildi. Los Angeles'i görmesinin yanı sıra Pasifik Okyanusu ve Catalina Adası'nı da görmesi önemli bir ayrıntı olarak gösterildi. Ödemenin nakit olarak yapıldığı da gelen bilgiler arasında.

Arazinin ünlü girişimci Harry Morton'a ait olduğu belirtildi. Harry Morton, genç yaşına rağmen kurmuş olduğu Taco Pink restoran zinciri ve The Viper Room ile büyük bir servet elde etmişti. Ancak talihsizlik peşini bırakmadı ve 38 yaşında babasının evinde ölü olarak bulundu.

Evin İçinde Neler Bulunuyor?

Fazlasıyla lüks olan bu evde öncelikle teras katında bulunan spa ile manzara bir araya getirilmiş. Terasta yataklarla manzaraya karşı uyulabilir. Geniş yapısı ile birçok misafir burada rahatlıkla ağırlanabilir.

adsiz-002.jpg

Bu koskoca ev içerisinde yapılacakların gerçekten bir sınırı yok gibi gözüküyor. Öyle ki, sportif bir hayatı olduğu bilinen Ali Koç için özel bir spor salonu ve sinema keyfini fazlasıyla yaşaması adına sinema salonu bulunuyor.
Terasla bağlantılı olduğu belirtilen yatak odası ile aralarında yalnızca şeffaf bir cam bulunuyor.

adsiz-001.jpg

Yapay Şelaleli Ev!

İçerisinde bambaşka bir dünya olan evin yapay şelalesi de göz zevki için oldukça ideal bir seçim. Garaj yer altında bulunuyor ve garajın genişliği 6 aracın aynı anda park edebileceği seviyede. Güvenliğin üst düzeyde olması ve özellikle girişle caddenin birleştiği kısmın kameralarla izlenmesi önemli bir ayrıntı. Bununla beraber güvenlik konusunda teknolojiden fazlasıyla yararlanıldığı ve çeşitli sistemlerin evin içerisine entegre edildiği biliniyor

 ABD'de bulunan evlerin vazgeçilmezi olan şöminenin de eksik olmadığını belirtelim. Ayrıca farklı bir odada bulunan barın tasarımı ise oldukça ilgi çekici. Bir barda bulunması gereken her şey mevcut.

adsiz.jpg

Genel yatak odasının dışında misafirler için özel olarak ayrılan 4 adet yatak odası bulunmakta.

700 milyon doları aşkın servetiyle KOÇ Ailesi'nin önemli bir üyesi olan Ali Koç, Fenerbahçe Başkanı olduğundan bu yana servetinin 150 milyon dolar eridiği Forbes'in kaynaklarına yansıdı. Bu sezon başında olduğu Fenerbahçe'nin önemli bir çıkış yaptığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Eğer bu çıkışın devamı gelir ve Fenerbahçe şampiyon olursa, Ali Koç'un serveti de bundan payını alacaktır. KOÇ Holding'in üyelerinin toplam serveti ise 8 milyar doları geçiyor. Variety, haberinde Ali ve Nevbahar Koç çiftinin malikâne için yapılan indirim sonrası ödemeyi nakit olarak yaptığı ve bu miktarın kendileri için sorun olmadığını yazdı.