Faturalı Hatta kredi: 1 saatte 15 bin liraya kadar nakit!

Faturalı hatta kredi, günümüzde en fazla tercih edilen ‘dolaylı kredi’ yöntemlerinden birisidir. Birçok kişi kredi sicil notu düşük olduğu için kredi çekememektedir. Alternatif olarak taksitli telefon alıp, satarak nakit sağlayarak bir nevi kredi alanı yaratmaktadır. Faturalı hatta kredi detayları..

Bankalar, kredi başvuru sahiplerinin belirli kriterleri yerine getirmeleri halinde kredi vermektedir. Örneğin başvuru sahibinin kredi sicil notu, düzensiz kredi ödemeleri ve geçmişte kalan kredi kart borç tutarlar gibi durumlarda kredi vermemektedir. Kredi sicil notu kötü olanlar ise farklı şekilde nakit ihtiyaçlarını gidermektedir.

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Faturalı hatta kredi, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yüzden ‘hatta kredi nasıl çekilir, hatlı telefonlara kredi’ gibi araştırmalar yapmaktadır. Kimi durumlarda bankalar üzerinden kredi alamayabilirsiniz. Bundan kaynaklı olarak da alternatif yöntemler devreye girebilmektedir. ‘’Faturalı hatta kredi nedir?’’ sorusunun genel cevabı şu şekilde olabilir:

·         Nakit ihtiyacı olan kişilere alternatif olarak faturalı hatlar üzerinden borç transferi sağlayan firmalar bulunmaktadır.

·         Türkiye’de bulunan 3 operatör firmasının faturalı hatlar için uyguladığı faturaya yansıtılan ‘Ek Cihaz Ücreti’ sistemiyle 10 bin, liraya kadar cep telefonu satın almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

·         Maksimum 12 aya kadar taksit yapılan bu yöntemle birlikte yüksek tutarlarda cep telefonları satın alıp, sonrasında bunu bozdurarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bu konuda bilinmesi gereken ve herkes tarafından da yanlış bilinen durum ‘faturalı hat’ denilen sanki faturalı hattın üzerine kredi çekiliyor gibi oldukça yanlış bir fikre sahip olabilmektedir.

Bu işin aslını şu şekilde ifade edebilmek mümkün; faturalı hatlara kredi asla verilmez fakat faturalı hattınızın üzerine telefon satın alabilir ve bu telefonu da satarak nakde çevirebilirsiniz. Satın aldığınız telefonunun taksitini aylık olarak ödeyebilirsiniz.

Faturalı Hatlara Kredi Alma

Faturalı hat sahiplerinin ek cihaz satın alma işlemini yaparak acile nakde çevirebilmektedir. İsteyen kişilere faturalı hatlara kredi çekme işlemini gerçekleştirebilirler fakat belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Faturalı hat üzerine kredi alabilmek için belirli şartları yerine getirmek gerekmektedir. Faturalı hatlara kredi alabilmek için ilk olarak kullandığınız operatörün 6 ila 12 ay faturalı olarak kullanmanız gerekmektedir. Genel olarak faturalı hatta telefon alma şartları şu şekildedir:

·         Kişinin kendi adına faturalı hat sahibi olması

·         Minimum 6 ay faturalı hat kullanılması

·         Faturalını düzenli olarak ödemesi

·         Farklı operatörlere borç olmaması

·         Kara listede hattınızın olmaması

Faturalı hatlar üzerinden ‘kredi’ çekebilmek için ilk olarak telefon satın alınması gerekmektedir. Diğer bir detay ise taksit olarak ödenecek olan tutardan daha azı sizlere veriliyor. Hat sahibi online mağaza ve şube üzerinden hattı üzerine telefon satın alıyor. Bu aldığı telefonu da anlaştığı bir telefoncuya satabiliyor. Bu sayede nakit ihtiyacını karşılayabiliyor. Satın aldığı telefonun taksidini de hat üzerinden aylık olarak ödüyor.

Hat Üzerine Kredi Güvenli Mi?

Türkiye’de birçok kişi hat üzerine telefon alarak nakit ihtiyacını karşılamak istemektedir ancak güvensizlik durumuna da düşebilmektedir. İlk olarak yapılan işlemleri bireysel olarak, herhangi bir aracı olmadan yapmanız daha güvenli olacaktır.

Örnek vermek gerekirse, hattınızın üzerine İphone 11 telefonunu satın alabiliyorsunuz. Bu telefonu satın almadan önce herhangi bir telefoncuyla iletişim kurup, anlaşabilirsiniz. Anlaştığınız takdirde de telefonunuzu satın alıp, telefoncuya geri satarsınız. Bu süreçte telefonunuzu açmamanız ve kutusundan da çıkartmamanız gerekebilir. Bu işlemleri gerçekleştiren birçok şirkette bulunuyor. Fakat bireysel olarak işlemlerinizi yapmanız sizler için daha güvenli olabilir.