Evde yüz masajı nasıl yapılır?

Yüz masajı, cildinizi rahatlatacak en etkili seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kaslarınızı dürten yüz masajları cildinizi genç ve diri tutuyor. Evde yüz masajı nasıl yapılır? Tüm merak ettikleriniz…

Evde yüz masajı yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı huşular bulunuyor. İlk olarak cildinizi ılık suyla yıkayınız. Sonrasında cildinizi nemlendiriciyle rahatlatın. Sonrasında boynunuzu ve başını sabit bir yere koyun. Karşınız evde cildinizi gençleştirecek yüz masajları…

Alın Masajı

Alın masajını yapmak için parmaklarınıza alnınıza ve kaşlarınızın arasına yerleştirin. Nazikçe Kaş arasından başlayarak önce saç çizginizi doğru ve sonrasında şakaklarınıza hareket ettirerek, peeling yapın. Bu hareketi 5 kere tekrarlayabilirsiniz.

Göz Bölgesine Masajı

Göz bölgenize masaj yaparken, orta ve işaret parmağınızı gözaltınıza yerleştirin. Parmaklarınızla birlikte göz bölgesinin altından burun köprüsüne kadar peelinge devam ediniz. Sonrasında ise kaşlarınız için de aynı uygulamayı yapınız. Bu işlemi 5 kez tekrarlayabilirsiniz.

 

Yanak Bölgesine Masaj

Yanak bölgesine masaj yaparken, parmak eklemlerinizi yanaklarınıza, burun köprüsünün yakınına yerleştirmelisiniz. Yanağınız boyunca kulaklarınıza kadar hafifçe parmaklarınızı kaydırınız. Aynı işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Çeneye Masaj

Parmak eklemlerinizi doğrudan çeneye yerleştirin. Bu işlemler sırasında baş parmaklarınızın çenenizin alt kısmında desteklediğinden emin olun. Parmaklarınız yavaşça yukarı doğru, çene çizgisi üzerinde hareket ettirebilirsiniz.

Boyun Masajı

Parmak eklemlerinizi doğrudan çenenizin altına hızlıca yerleştirin. Ağır bir şekilde köprücük kemiğinize doğru hareket uygulayın. Bu işlemi 5 kez yapabilirsiniz.

 

Bu işlemleri uygulamanızın ardından, elinizin avuç içini yüzünüze yerleştirin ve derin nefes alırken, hafifçe ellerinizi yüzünüze bastırınız. Bu hareket sizlerin rahatlamasına oldukça yardım olacaktır.