Ev Yapımı Sinek ve Böcek Kovucu İle Rahat Edin!

Ev Yapımı Sinek ve Böcek Kovucu İle Rahat Edin!

Böcek ve sinekler insan yaşamında özellikle evin mutfak gibi bölgelerinde çokça can sıkıcı sorunlara neden olabilirler. Gösterdikleri fiziki zararların yanında biyolojik zararlara da sebep olabilen böcek ve sineklerden kurtulmak mümkün.

 

 

Böcek ve sinekler insan yaşamında özellikle evin mutfak gibi bölgelerinde çokça can sıkıcı sorunlara neden olabilirler. Gösterdikleri fiziki zararların yanında biyolojik zararlara da sebep olabilen böcek ve sineklerden kurtulmak mümkün. Hem de evde yapacağınız ilaç ile kurtulmak mümkün. Market ve eczanelerde birçok marka ve modelde sprey gibi ürünler satılsa da, bunlar kimyasal ürünler olup, etkileri de kısa sürelidir.

5f17e1fa55428012acd173b6.jpg

Kimyasal sprey veya krem tarzı sinek – böcek kovucu ilaçlar içerisinde barındırdıkları kimyasal maddeler sebebiyle uzun süreli bir koruma gerçekleştirememenin yanında, çok kullanılması sebebiyle bazı zehirlenmelere sebep olabilmektedir. Bu tür zehirlenmelerin önüne geçmek ve uzun süreli bir etki sağlayabilmek adına evde basitçe hazırladığınız ilaçlar ile sinek ve böceklerden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı?

 

Doğal Sinek ve Böcek Kovucu İlaç

 

Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz sinek – böcek kovucu doğal ilaç ile bu tür sorunlardan doğal yollarla ve kalıcı olarak kurtulmanız mümkün. Bu ilaç için gerekli malzemeler şöyle;

limon-yagi.jpg

  • 5 damla limon otu yağı
  • 5 damla tarçın yağı
  • 5 damla nane yağı
  • 7 damla sardunya yağı
  • 5 damla idris otu yağı
  • Temiz su

 

 

Doğal Sinek – Böcek Kovucu İlaç Nasıl Hazırlanır?

 

Yukarıda belirtilen malzemeleri karıştırıp bir kapta bir araya getirebilirsiniz. Su ile karıştırıp (su miktarını zaman içinde istediğiniz koyulukta veya etkiye göre ayarlayabilirsiniz) püskürtme özelliği olan bir kaba yerleştirilen bu ürünler doğal bir sinek – böcek kovucu olarak elinizin altında kullanıma hazır hale gelecektir.

sprey.jpg

Belirtilen bitkisel yağların su ile karıştırılarak ilacın elde edilmesinden sonra, vücudun açık bölgelerine sıkılması ile sinek ve böceklerden kurtulmak mümkün. Ayrıca bu hazırlanan ilacı evin bazı bölgelerine sıkarak oralarda biriken böcek, sinek gibi sorunlardan kurtulmakta mümkün.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.