Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi ve kredi kartı kullanımı, günümüzde yüksek oranda artış göstermektedir. Hem bankaların müşteri potansiyellerini arttırmak için yapılan kampanyalar, hem de şimdiki zaman ihtiyaçlar ev hanımlarına kredi ihtiyacı almayı zorunlu hale getiriyor.

Kredi ve kredi kartı kullanımı, günümüzde yüksek oranda artış göstermektedir. Hem bankaların müşteri potansiyellerini arttırmak için yapılan kampanyalar, hem de şimdiki zaman ihtiyaçlar ev hanımlarına kredi ihtiyacı almayı zorunlu hale getiriyor.

Herhangi bankadan kredi çekmenin asıl koşulları arasında gelir belgesine sahip olması,  kredi notu ve kredi çekecek kişinin sigortalı olma durumlarıdır. Bunların dışınca kredi almak isteyenler geçmişte banka müşterisi olup, geri ödemesi düzenli olan kişiler bankalarda dikkat edilen konulardır.

Bir de geliri yüksek olan kişiler bankalar tarafından kredi alma oranı yüksekti. Çünkü bankaların bunu yapmada ki amaçları kendilerini şekilde garanti altına almayı istiyorlar.  Ayrıca ödemelerine dikkat eden ya da ödeme temin edebileceği alternatifleri olan tüketicileri tercih ediyorlar.

Ev hanımı kredisi herhangi bir işte çalışmayan ve evde çocukları ile zaman geçiren kadınların kullanabilecekleri kredi olarak biliniyor.

Ev kadınları tarafından kullanılan kredi çeşitleri genelde bankaların ihtiyaç kredileri, tüketici kredileri ya da bireysel krediler olarak sınıflandırılır.

Ev Hanımı Kredisi Alma Şartları

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 yılında ev hanımlarının kredi kullanma şartları yukarıda bahsettiğimiz durumların sağlanması durumunda gerçekleşmektedir. Bu durumların haricinde her kredi başvurusunda istenilen şartlar, ev hanımlarının kredi almalarında de şart olarak belirtiliyor.

  • Kimlik ya da sürücü belgesinin ilgili banka şubesine getirilmesi,
  • Daha önce takibe düşmüş kredi veya icralık durumda bir borç olmaması
  • Krediye konu banka şubesine gelir belgesi ibrazı
  • Teminat ya da ipotek verilecekse; varsa eşin yazılı rızası
  • İkametgâh belgesi veya 3 aya ait elektrik, su ya da doğalgaz faturalarından biri olması şartlar arasında yer almaktadır.

Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Veren Bankalar

İşsiz ev hanımlarına kredi veren bankalar, geçen yıl birbirinden farklı ve avantajlı kampanyalar düzenledi. Çünkü ev hanımlarının kredi çekmeleri bankalar için büyük bir potansiyel denilebilir. Rekabetin oldukça fazla olduğu bankacılık sektöründe, kurumlar rakiplerinden daha fazla kredili ürün satabilmek için müşteri portföyünü genişletmeyi hedeflemektedirler.

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapan kişileri, , 2020 yılında da ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi kampanyaları bekliyor.

Bankalar ayrıca, kendi mevzuatlarını yerine getirmek için kredi kullandırmaktadır. Şuan da ev hanımlarına kredi veren bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Yapı Kredi
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası
  • ING Bank

Ayrıca Akbank gibi bazı bankalar ev hanımlarına kredi kartı seçeneği de sunmaktadır.