Enpara ile Cebe Para Nasıl Gönderilir?

Enpara ile Cebe Para Nasıl Gönderilir?

Enpara Banka müşterileri qnbfinansbank.enpara.com cep şubesi üzerinden kolaylıkla istenilen tutarda cebe para transferi yapabilir.

Enpara Banka müşterileri qnbfinansbank.enpara.com cep şubesi üzerinden kolaylıkla istenilen tutarda cebe para transferi yapabilir.

Kolay ve hızlı bir şekilde cebe para gönderme işlemini dilediğiniz saatte yapabilirsiniz. Enpara.com sitesi üzerinden para göndermek için numaranızı girerek şubeye gitmeye gerek kalmadan işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu işlem için Enpara Banka müşterileri için masraf ödemesi talep etmemektedir. EFT ve Havale işlemlerinizi Enpara ile kolayca yapabilirsiniz. İster tek seferlik isterseniz de düzenli transfer talimatını verebilirsiniz.

Cebe havale işlemlerinde yazılan numaranın Türkiye de kullanılan operatörlere ait olması gerekmektedir. Para transferini sağladıktan sonra alıcıya Enpara üzerinden işlemin sağlandığına dair bilgi mesajı gönderilmektedir. Cebe havale yapacak kişiler belirli işlem limitleri dahilinde yapmaktadır. Havale aşamasında yazılan telefon numarasını kontrol ederek işlemi onaylamanız sizin için avantaj sağlayabilir. Eğer numaradan tek bir rakamı bile farklı olursa işlemi iptal edemezsiniz. Bu sebeple dikkatli bir şekilde işleminizi sağlamalısınız.

Enpara Transfer Limiti Nedir?

 • Günlük 1.000 TL aşmayacak şekilde 2 kez transfer yapmak,
 • Haftada 2.000 TL aşmayacak şekilde 4 kez transfer yapmak,
 • Aylık 3.000 TL aşmayacak 6 kez transfer yapmak,

Cep şubesi üzerinden "Transferler" vadesiz TL hesabından "Başka bir alıcı-cep telefonu" seçeneğini sırayla seçerek para göndermek istediğiniz numarayı girmeniz yeterli olacaktır.

Enpara ile Cebe Para Gönderme Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

 • Enpara cebe para gönderme aşamaları;
 • Enpara.com adresine giriş yapmak,
 • Transfer seçeneğinden vadesiz TL hesabını seçmek,
 • Alıcı kısmında yer alan "başka bir alıcı" seçeneğini tıklayarak cep telefonu bölümünü seçmek,
 • Gelen ekrana para gönderilecek numarayı girmek,
 • Onay vererek işlemi sonlandırmak,

Enpara müşterileri kolaylıkla cebe para gönderme işlemini yapabilir. Eğer parayı gönderen kişi belirli aralıklarda veya düzenli bir şekilde girdiği numara üzerinden para gönderecek ise "en hızlı" işlem seçeneğini seçerek numarayı kaydedebilir. Böylece bir sonraki işlemde direk göndereceği tutarı girmesi yeterli olacaktır.

Gönderici tarafından iletilen para eğer alıcı tarafından 24 saat içerisinde çekilmezse gönderen kişinin hesabına para iadesi otomatik bir şekilde sağlanır. Bu aşamada para tutarında herhangi bir eksiklik söz konusu olmaz. Aynı zamanda parayı gönderen kişi bu işlemi iptal edemez. Eğer transfer aşamasında yanlış bir numara girildiyse operatör ile görüşme sağlanmalıdır. Ayrıca gönderim aşamasında alıcıya parasını çekebilmesi için bir referans kodu gönderilir.

Cebe Havaleyi Nasıl Çekerim?

Gönderici para transferini sağladıktan sonra alıcı parasını ATM üzerinden çekebilir. Bunun için;

 • ATM ekranından giriş seçeneğini seçmek,
 • Açılan ekranda bulunan para çekme-gelen cebe parayı çekme seçeneğini seçmek,
 • T.C kimlik numarasını girmek,
 • Gönderilen tutarı girmek,
 • Önceden gelen SMS referansı kodunu girmek,

Yukarıdaki adımları sırasıyla yaptıktan sonra cebe gelen parayı kolayca çekebilirsiniz. Alıcı kişi para kesintisi yapılmadan yatırılan parayı eksiksiz bir şekilde çekebilir. Ancak gönderilen paranın tek seferde hepsi çekilmelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.