En İyi Cinayet Filmleri

En İyi Cinayet Filmleri

imdi, sizler için birbirinden farklı amaçlar ve ideolojiler barındıran bazı cinayet filmlerini sıralayacağız. Hazırsanız En İyi 7 Cinayet Filmi ile karşınızdayız.

 

Tüylerimizi ürperten film türlerini düşünsek, cinayet filmleri hemen aklımıza gelecek türler arasındadır. Dünyada cinayet olgusu her zaman var olmuş bir şeydir. Öyle ki bazı cinayetler düşünebildiğimizin de ötesinde amaçlar taşımaktadır. Şimdi, sizler için birbirinden farklı amaçlar ve ideolojiler barındıran bazı cinayet filmlerini sıralayacağız. Hazırsanız En İyi 7 Cinayet Filmi ile karşınızdayız.

5f596d910f25440e585d7e7e.jpg

1-THE SILENCE OF THE LAMBS (KUZULARIN SESSİZLİĞİ) – imdb:8,6

Psikopat bir katil düşünün, kurbanlarının derisini yüzecek kadar canileşen psikopat bir katil. Bu katilin peşine düşen kişi siz olsaydınız, onu yakalamak için yapacağınız planlar en az onun kadar psikopatça olmalı. Peki ya onun gibi düşünemiyor ve bu sayede onu yakalayabilecek herhangi bir ipucu elde edemiyorsanız ne yapardınız? İşte FBI ajanı Clarice Starling’de eli kolu bağlı kalınca sizinde aklınıza geleceği gibi psikopat bir akla ihtiyaç duymuştur. Ona yardım edeceğini düşündüğü kişi de hapiste yatan başka bir psikopat Hannibal Lecter olacaktır. Hannibal yardım için hazır değildir elbette, Clarice önce Hannibal’ın güvenini kazanmalıdır. Bir sinema klasiği olan Kuzuların Sessizliği, cinayet-katil filmi sevenler için yeterli doygunlukta.

zodiac-2007-film-incelemesi-1590446911-b.jpg

2-ZODIAC – imdb:7,7

Seri bir katil düşünün yıllarca cinayetler işlemiş ve yakalanmamış, üstelik kim olduğuna dair herhangi bir ipucu da yoktur. Bu katil üstelik polis teşkilatına gönderdiği mektup ve postalar ile dalgada geçmektedir. Yıllar sonra cinayetler ile geri döndüğünü gösteren bu gizemli katil, hem polis teşkilatına hem de şehre korku salmıştır. Bu cinayetler silsilesinde katili yakalamak için 4 kişilik ekibimiz bakalım nasıl bir yol izleyecek. Gizemli cinayetlerin peşinden sizde gitmeye çalışın, bakalım katili ele verecek bir ipucu bulabilecek misiniz?

en-iyi-seri-katil-filmleri.jpg

3-SEVEN (YEDİ) – imdb:8,6

Hristyanlıkta yedi büyük günah sayılan açgözlülük, şehvet düşkünlüğü, tembellik, kibir, yıkıcılık, kıskançlık, oburluk suçlarını işleyenleri öldüren bir katil düşünün. Kendini tanrının görev verdiği kişi olarak addeden bu katil, iki polis dedektifini peşinden koşturur. Morgan Freeman ve Brad Pitt’in dedektif rollerini canlandırdığı bu film sinemanın klasikleri arasında kendine yer etmiştir. Günahların cezasını kendi yöntemleri ile veren bir katil ve peşinden giden iki dedektifin mücadelesi akıllara zarar finali ile de çıtayı bambaşka bir yere koymuştur.

s-15b58a37688a944d084e79a1ea5dc6743add6d9a.jpg

4-PERFUME:THE STORY OF A MURDERER (KOKU:BİR KATİLİN HİKAYESİ) imdb:7,5

Patrick Süskind’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan filmde, kendi kokusu olmayan bir insan doğar 18.yy Paris’inde: Jean Baptiste Grenouille. Bir balıkçı tezgahında doğan ve atılan Jean Baptiste, bir şekilde yaşama tutunur. Gittiği her yere lanet getiren Jean, aşırı hassas burnu sayesinde tüm kokuları almakla kalmayıp, ayırtta etmektedir. Kendi kokusunun olmadığını fark eden Jean, kokulara hükmedecek, kendi kokularını üretecektir. Bu kokular Jean’i bir seri katile dönüştürecek ve kokunun insan üzerindeki etkisine hep birlikte şahit ettirecektir. Var olanın çok ötesinde bir kokunun peşine düşen katile sizlerde sempati duyabilirsiniz.

en-iyi-klasik-korku-filmleri-1362575095.jpg

5-PSYCHO (SAPIK) – imdb:8,5

 Alfred Hitchcock’un başyapıtı sayılan filmi. Marion Crane, sevgilisi Sam ile kurmak istedikleri yaşam için gereken parayı bulmuştur. Patronu tarafından bankaya yatırması için verilen para ile birlikte kaçan Marion yolda bir motelde konaklamak zorunda kalır. Motel sahibi Norman Bates, Marion’u ilk andan itibaren tedirgin etmiştir. Annesine ve kuşlara aşırı düşkünlük besleyen Norman’ın davranışları sizi de tedirgin edecektir. Duş sahnesi ile bilinen bu başyapıt, gizem-cinayet meraklıların başucu filmi olacak niteliktedir.

law-abiding-citizen-adalet-pesinde-film-incelemesi.jpg

6-LAW ABIDING CITIZEN (ADALET PEŞİNDE) – imdb:7,4

Shelton, eşi ve çocuğu ile mutlu bir yaşam sürdürmektedir; ta ki iki kişi evlerini basıp eşini ve çocuğunu gözleri önünde öldürene dek. Mahkeme iki zanlıdan birine idam cezası verirken, diğer zanlıya düşük bir ceza vermiştir. Verilen kararı adaletli bulmayan Shelton bu andan itibaren bir ölüm makinesine dönmüştür. Eşinin ve çocuğunun cinayetinde en ufak sebebi olan herkesi teker teker öldürmeye başlar ve bunların çoğunu hapisteyken yaptırmayı başarır. Bir ölüm canavarına dönüşen Shelton’ı durdurmak için tek umut edilen kişi Avukat Nick’tir.

maxresdefault.jpg

7-SALINUI CHUEOK (CİNAYET GÜNLÜĞÜ) – imdb:8,1

Seksenler sonu doksanlar başı, ağır baskılarla yönetile Güney Kore’deyiz. Devletin baskısı, sansür, şiddet had safhadadır. Bu dönemler yaşanırken, öldürülen kadının cesedi bulunur. Bu cinayeti çözmek için sırasıyla görevlendirilen iki dedektifte başarısız olmuş ve işlerin iyice kötüleşmesine sebep olmuşlardır. İşin rengi bundan sonra daha kötüdür. Bir Güney Kore filmi ile bu serimizi noktalarken iyi seyirler diliyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.