Emekliler buraya dikkat! Hesabınıza 2500 Lira yatabilir!

Emekliler buraya dikkat! Hesabınıza 2500 Lira yatabilir!

Emeklilerin hepsini ilgilendiren promosyon ücretleri ile ilgili bankalarla yeni protokol imzalamak gerekmektedir.

Emeklilerin hepsini ilgilendiren promosyon ücretleri ile ilgili bankalarla yeni protokol imzalamak gerekmektedir. Emekliler kendilerine cazip gelen  bankalarla protokol yapmaya Mart ayı içerisinde başlayacak.Emekli aylıklarının yattığı bankalar ise , 1 Mart 2017’de emeklilere belirli miktarlarda promosyon sunmaya başlamıştı. Aylığı 1.000 TL altında bulunanlara 300 lira, 1.000-2.000 lira arası bulunanlara 375 lira, 2.000 lira üstünde bulunanlara ise 450 lira promosyon ödemesi yapılmıştı. Posta Gazetesi tarafından yapılmış olan haber çerçevesinde , yapılan sözleşmenin süresi ay bitiminde doluyor. Böylece1 Mart 2017’de ilk promosyonunu almış bulunan emekliler, 1 Mart 2020 tarihi itibariyle  ikinci promosyona alabilecek.

4-003.jpg

 

İkinci promosyonun tam olarak nasıl olacağı ise SGK ile kamu bankaları üzerinden değerlndiriliyor. Taban promosyon ücretlerinden birkaç gün içinde açıklanacağını söylenen Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Sekreteri Gazi Aykırı, “Bu zamanda açıklanmak mecburiyetinde çünkü önceki protokol 29 Şubat itibariyle bitecek. Yani 1 Mart ile birlikte emekli yurttaşlar, yeni promosyon ödemeleri için sö-zleşme yapabilecek. Fakat emekliler  bu noktada acele etmemeleri tavsiye ediliyor. Özel bankaların sunacakları cazip kampanyaları iyi araştırmaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

YÜZDE 100 ZAM İSTEĞİ

 

SGK’nın devlet bankalarıyla BİRLİKTE tespit edeceği promosyon miktarının  taban ücret olacağını söyleyen G-azi Aykırı, “Promosyon noktasında Özel bankalar da hazırlanmış olan bu taban ücret üstünden kendi miktarını açıklayacak. Biz 7 emekli derneği bir araya gelerek  ‘Türkiye Emekliler Platformu’ şeklinde promosyon pazarlığı noktasında bir araya geldik. Bizim isteğimiz daha evvelki en yüksek promosyon miktarı olan 450 TL’ye % 100 zam ile birllikte 900 TL’ye yükselmesi” dedi.

 

 

 

Promosyon temin etmek için emeklinin bankaya giderek sözleşmesi imzalaması gerekmektedir. Emekliler daha önceleri promosyon almış olsalar bile dahi aylık aldığı ba-kayı istediği an değiştirebilir. Maaş almak istedikleri bankanın bulundukları yerdeki  ubesine giderek hesap açtırmaları ve isteklerini dile getirmeleri bu anlamda yeterli olacaktır. Bu halde aradan geçen zamana göre hak edilen tutarı hesaplamakta, kalan bölümün aylıktan düşürülmektedir. Yeni banka sunduğu promosyonu nakit olarak ödeyeceğinden emekli bu noktada artıya geçmiş olmaktadır.

 

ÖZELDE 2.500 TL PROMOSYON

 

TEB, AYLIĞI 999 TL’ye kadar olan emekli müşterilere 850 TL, 1.000 TL ile 1.999 TL

civarında aylık alan emeklilere 925 TL, 2.000 TL ve üzeri aylık almakta olan emeklilere ise 1.000 TL promosyon veriyor.

 

QNB Finansbank, 1.250 TL’ye kadar nakit kazanma imkanı sunuyor.

 

Şekerbank, taşıyan emeklilere aylık tutarları doğrultusunda 375 ila 450 TL arasında değişmekte olan promosyon ödemeleri veriyor.

 

ING Bank, 450 TL’ye kadar bu anlamda nakit sunuyor

 

Fibabanka, 450 TL’ye kadar emeklilere imkan sunuyor.

 

Denizbank, 450 TL’ye kadar emeklilere imkan sunmaktadır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum