Emekli ve Memur Maaşlarına 3100 TL Zam!

Emekli ve Memur Maaşlarına 3100 TL Zam!

Emekli ve memur maaş zamları bugünleri en merak edilen noktalarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca insanın gözü bu maaşa gelecek zam’a yönelmiş durumda.

 

Emekli ve memur maaş zamları bugünleri en merak edilen noktalarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca insanın gözü bu maaşa gelecek zam’a yönelmiş durumda.

Her yıl olduğu gibi bu yılda emekli ve memur maaşları güncellenecek. Güncellemelerin temel noktası ise enflasyon oranları ve çalışan bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleşilecek. Bundan kaynaklı olarak her yıl olduğu gibi bu yılda uzmanlar tarafından maaş zammı için tahminler yapılmaya başlandı. Kesin zam oraları için yetkileri mercilerden haber bekleniyor olmasından kaynaklı net olarak bilgi paylaşılmıyor. Memur maaşı ve emekli maaşı hakkındaki verilerin paylaşılması TUIK tarafından gerçekleşilecek. Bundan kaynaklı olarak dünyanın içinde bulunduğu koşullara göre maaş zam oranlarına etki etmesi tahmin ediliyor.

turk-lirasi-hesaplari-eridi-dvf.jpg

2021 Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?

Türkiye İstatistik Kurumu verileri hem emekli maaşlarını hem de memur maaşları üzerinde oldukça etkili olan noktalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kurum bu senenin ilk yarısından bu yana Temmuz – Kasım enflasyonunu &7,02 olarak belirledi. Aylık finansal durumlar enflasyon rakamlarının belirlenmesi için beklenmekte. Aralık ayında elde edilen sonuçlar için 2021 emekli maaşları üzerinde şimdiden etkili olmaya başladı. Milyonlarca insanın ihtiyacı olan emekli maaşlarının net olarak belirlenebilmesi önümüzdeki günler içerisinde netleşecek.

Bazı uzmanlar ise bu alanda yapmış oldukları tahminler üzerinde emekliler için %7,96 civarında bir zam gelmesini beklemektedir. Zam oranlarının ise her sene değişmesinden kaynaklı olarak yakın miktarlarda gerçekleşmesi bekleniyor. Bundan kaynaklı olarak önümüzdeki günlerde resmi kurumlar ve mevkiler tarafından yetkiler paylaşılacak. Milyonlarca insanın beklediği maaş zamları, önümüzdeki aylar içerisinde net olarak kesinleşecek.

2236437-720x360.jpg​​​​​​​

2021 Memur Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?

Emekli maaşında olduğu gibi 2021 memur maaşında da aynı oranlar zam gelmesi bekleniyor. Belirtilen oranlara göre önümüzdeki haftalar içerisinde büyük bir zam güncellemesi yaşanabilecek. Bu çerçeve içerisinde memur ve emeklinin güncel maaşı 507 TL civarında artış göstermesi bekleniyor. Günümüzde ise en yüksek aylık olarak bahsedilen 6.375 TL olarak güncellenmesi gerçekleşebilir. Fakat altının yeniden çizilmesi gerektiğini hatırlatırsak yüzdelik diliminin kesinleşmemesinden kaynaklı olarak net bilgilerin vermesi pek doğru olmayacaktır. Önümüzdeki günler içerisinde net olarak memur ve emekli maaşı belirlenecek.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.