Emekli aylıkları ile alakalı flaş açıklama! Bakan duyurdu Tam 2 yıl...!

Emekli aylıkları ile alakalı flaş açıklama! Bakan duyurdu Tam 2 yıl...!

Milyonlarca emekliyi alakadar eden güzel haber geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak bilinmekte olan Zehra Zümrüt Selçuk emekli maaşları ile alakalı açıklamada bulundu.Milyonlarca emekliyi alakadar eden güzel haber geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak bilinmekte olan Zehra Zümrüt Selçuk emekli maaşları ile alakalı açıklamada bulundu. Bakan Selçuk; emeklilere son 2 senede 674,5 milyar lira maaş ödemesi yapıldığını dile getirdi. Emeklilerin refah düzeylerinin artırılması sebebiyle çalıştıklarını söyleyen Bakan Selçuk, "Çalışarak kalkınmamızda katkısı bulunan, alın teri akıtan, ülkemizin her bir toprağında emeği ve aynı zamanda  hizmeti bulunan emeklilerimizin yanında olmaya her zamanki gibi  devam etmekteyiz.” dedi.

33-001.jpg

Aile ve aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli aylıkları ile alakalı açıklamada bulundu. Bakanlık olarak emeklilerin her zaman yanında olmaya devam edilmekte olduğunu belirten Zehra Zümrüt Selçuk, “Bu sene Ağustos ayında 8,2 milyon kadar işçi emeklisi, 2,6 milyon kadar Bağ-Kur emeklisi ve 2,3 milyon kadar kamu personeli emeklisi olacak şekilde toplamda 13,1 milyon emeklimize 30,5 milyar lira kadar yaklaşım maaş ödemesi yapıldı. Son 2 senede ise gene aynı şekilde toplam 674,5 milyar lira maaş ödemesi gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Emeklilere 1.000 lira olacak şekilde ikramiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı çerçevesinde emeklilere vermiş olduğu müjdenin sonunda kanunlaştığına ve aynı zamanda en düşük emekli maaşının 1.500 tl'ye yükseltildiğine dikkati çeken Bakan Selçuk, Ramazan ve ayrıca Kurban Bayramı arifesinde emeklilere 1.000 lira olacak şekilde bayram ikramiyesi bulunacağını da hatırlattı. “6 dini bayramda emeklilere 64.2 milyar lira olacak şekilde bayram ikramiyesi verdik” Bakan Selçuk, “Bu çerçevede 2018 Ramazan Bayramı arifesinde  gene her zamanki gibi emeklilerimize ilk bayram ödemelerini yaptık. 6 dini bayramımızda verdiğimiz bayram ikramiyesi olarak verilmekte olan tutar 64,2 milyar oldu.

 

”  “Emeklilerimizin her zamanki gibi yanında olmaya devam etmekteyiz” Emeklilerin refah düzeylerinin fazlalaşması için çalıştıklarını söyleyen Bakan Selçuk, "Çalışarak ülkemizin yükselmesinde katkı sağlayan , alın teri akıtan, ülkemizin her bir karış toprağında emeği ve aynı zamanda hizmeti bulunan emeklilerimizin yanında olmaya her zamanki gibi devam etmekteyiz.” açıklamasını yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
197 Yorum