Ziraat Bankası Tüm Kiracıları Ev Sahibi Yapmak İstiyor: Elindeki Hacizli Daireleri Piyasanın Yarı Fiyatına Satmaya Başladı!

Ev sahibi olmak birçok kişinin en büyük hayali ve hedefi. İster barınma, ister yatırım amacıyla olsun; siz de Ziraat Bankası'nın tüm kiracıları ev sahibi yapmaya kararlı olduğu gayrimenkul satışlarını mutlaka incelemelisiniz. İşte Ziraat Bankası gayrimenkul satışı ilanlarına nereden bakılacağı ve nasıl teklif verileceğine dair tüm detaylar!

09 Eylül 2021 18:36 Ekonomi
Ziraat Bankası Tüm Kiracıları Ev Sahibi Yapmak İstiyor: Elindeki Hacizli Daireleri Piyasanın Yarı Fiyatına Satmaya Başladı!

Ziraat Bankası Gayrimenkul Satışları Nasıl Takip Edilir?

Ziraat Bankası, klasik bankacılık ve finans işlemlerinin yanı sıra elinde bulunan hacizli dairelerin satışını gerçekleştirmek suretiyle de piyasada önemli bir işlevi daha yerine getiriyor. Piyasadan çok daha uygun fiyatlarla hatta neredeyse yarı yarıya bedellerle sunduğu gayrimenkullerle birçok kişinin ev sahibi olmasını sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken en önemli şeyse bankanın sitesini takip ederek ihaleleri kaçırmamaya çalışmak.

Ziraat Bankası ilanlarını takip etmek için TIKLAYINIZ!

Peki ihalelere nasıl katılabilir ve piyasanın çok çok altındaki fiyatlar sayesinde nasıl ev sahibi olabilirsiniz? İşte tüm bu sorularınıza cevaplar yazımızın devamında.

Ziraat Bankası İhalelerine Nasıl Katılabilirsiniz?

Ziraat Bankası'nın satışa çıkarmış olduğu gayrimenkullerin bir kısmı fiziki ihale yöntemi ile alıcılara sunulurken bir kısmı da e-ihale yönetimiyle satışa sunulur. Fiziki ihale ile satışta olan konutlar için öncelikle belirlenmiş olan teminat tutarını vermeniz gerekiyor. Bunun ardından internet sayfasında göreceğiniz teklif mektubu ile birlikte satış şartnamesini doldurarak en geç ihaleden bir gün öncesine kadar ilgili ihale komisyonuna bu belgeleri teslim etmelisiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi bu evrakları posta ile gönderirken herhangi bir gecikmeye uğramamasıdır. Çünkü banka posta yoluyla yapılan başvurularda meydana gelen gecikmelerden sorumlu değildir. Eğer almak istediğiniz konut e-ihale ile satışa çıkarılmışsa en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurarak konutun muhammen bedelinin %6’sı tutarındaki teminatı yatırmanız gerekir. Yine banka şubesinde doldurulacak olan Gayrimenkul Satış Şartnamesi’nin her sayfasını imzaladıktan sonra cep telefonunuza iletilen SMS şifresi ile bankanın internet sitesi üzerinden bir teklif vermeniz gerekir.

Konut İhale Başvurusu Esnasında İstenen Belgeler

  • Gayrimenkul Satış Şartnamesi,
  • Yatırılan teminatın dekontu,
  • Eğer başvuran kişi gerçek kişi ise nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Başvuran tüzel kişilik ise Ticaret Sicil Memurluğundan alınan gayrimenkul iktisap etme yetkisi olduğunu gösterir ana sözleşme, Ticaret Sicil Tasdiknamesi, şirketi temsile yetkili olan kişi ya da kişileri gösteren temsil belgesi ve noterde düzenlenmiş imza sirküleri gerekir.

Ziraat Bankası'ndan Gayrimenkul Almanın Avantajları Nelerdir?

Ziraat Bankası'ndan satın alacağınız gayrimenkullerin size sağlayacağı avantajların başında elbette piyasaya oranla karşılaşacağınız uygun fiyatlar gelir. Ancak bunun yanı sıra Ziraat Bankası'ndan bir gayrimenkul aldığınızda emlakçı komisyonu ve KDV ödemeyecek olmanız da ayrı bir avantajdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler