SON DAKİKA: Borsa İstanbul Genel Müdürü İstifa etti!

SON DAKİKA: Borsa İstanbul Genel Müdürü İstifa etti!

Gelen son dakika bilgilerine göre, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Hakan Atilla kendi talebiyle Genel Müdürlük görevinden resmen istifa etti.

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Hakan Atilla kendi isteğiyle Genel Müdürlük görevinden istifa etti. Haber gündeme bomba gibi düştü...

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada Genel Müdür Hakan Atilla’nın kendi talebiyle 8 Mart 2021 tarihinden itibaren görevinden istifa ettiğini ve yönetim kurulu kararıyla istifasının kabul edildiği duyuruldu. Açıklamada ise borsanın aldığı kararın Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na bildirildiği de belirtildi.

Cuma günü Atilla’nın görevinde ayırılmayı düşündüğüne dair planlarının olduğu belirtilmişti. Bloomberg HT’ye konuşan borsa kaynakları ise Atilla’nın kendi talebiyle görevinden ayrıldığını aktarmıştı. Ayrıca Borsa İstanbul’da 26 Mart’ta Genel Kurul düzenlenecek.

Amerika Birleşik Devletleri’nde İran yaptırımlarını delme suçlamasıyla açılan davada yargılanan ve ülkede 28 ay hapis yatıp tahleye olan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, Türkiye’ye dönmesiyle birlikte Ekim 2019’da dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’ne atanmıştı.