Parası olanların yüzünü güldürecek Haber! Paranızı Katlayabilirsniz!

Parası olanların yüzünü güldürecek Haber! Paranızı Katlayabilirsniz!

Faizlerin artışı ile birlikte vadeli mevduat hesapları da yoğun ilgi görmeye başladı. 2 günlük vade de hafta sonu dahil olmak üzere faizler 18.00 bandında oluşuyor. Anadolu Bank'ın yeni hafta itibari ile vadeli mevduat hesabı oranlarında farklılıklar

Faizlerin artışı ile birlikte vadeli mevduat hesapları da yoğun ilgi görmeye başladı. 2 günlük vade de hafta sonu dahil olmak üzere faizler 18.00 bandında oluşuyor. Anadolu Bank'ın yeni hafta itibari ile vadeli mevduat hesabı oranlarında farklılıklar yaşandı. Mart ayı içerisinde bankaların vatandaşlara özel sunduğu faiz oranları ve hesaplamaları. Vadeli mevduat hesapları kar elde etmenin en büyük avantajlarından birisidir ve vadeli mevduat hesaplarının tehlikesiz oluşu kişilerin dikkatini çekmektedir. Paranızı vadeye koyarken, vade bitiminde elinize ne kadar para geçeceğine bilirsiniz. Risk sevmeyen yatırımcıların vadeli mevduat hesabı vazgeçilmez kanallarıdır. Yaklaşık olarak hesabında 10 bin TL si olan bir kişi kaç TL para kazanır?

screenshot-30-001.jpg

ING Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Fibabank, Burgan Bank vadeli mevduat hesaplarında faiz oranlarını belirtmişlerdi. Haftanın başı itibari ile bankalar vadeli mevduat hesapları için faiz oranlarında değişiklikler yaptılar. Anadolu Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabında faiz oranı 18.50, Odeabank yüzde 17.50, Alternatifbank  17.75, Qnb Finansbank’ ın  düzenlemiş olduğu en son ki faiz oranı 17.50 ve her bankanın uygulamış olduğu vade oranı ve vade süresi birbirlerinden farklıdır. Genel olarak 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık vadeler uygulanmaktadır ve her vadinin kendine özgü faiz oranı bulunur.  Bankalar sadece vade gün üzerinden faiz belirler. Fibabank’ da 10.000 TL’niz bulması durumunda yüzde  18.00 faiz oranıyla toplam kazancınız 150.000 TL olacaktır. Odeabank’ ta 10.000 lira paranız bulunması durumunda yıllık yüzde 17.75’ ten toplamda 148.84 lira aylık geliriniz bulunacaktır.

Yüzler Gülüyor

screenshot-31-002.jpg

ING Bank'ta 10 bin liranın bulunması durumunda yüzde  18.00 faiz oranından 151 lira karınız bulunacaktır. Halk Bankası'nın  vadeli mevduat hesabında paranızın bulunması durumunda yıllık 16.25 faiz oranından 136.26 kuruş karınız bulunacaktır. İzmir'de bankaların resmi internet sayfasını ziyaret ederek mevduat hesapları ve faiz oranları hakkında daha detaylı bilgi alabilir bankalara uğrayarak kendinize mevduat hesabı açtırabilir ve yatırımlarınızı mevduat hesapları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar resmi internet sayfaları üzerinde faiz ve vade hesaplamaya yönelik bölümler oluşturmaktadır. Bu kısımlardan mevcut para miktarınıza göre ortalama hesaplamalar yapmanız sizi fikir sahibi yapacaktır ve yardımcı olacaktır.