Halkbank'tan kadınlara 100 bin TL'ye kadar kredi

Halkbank'tan kadınlara 100 bin TL'ye kadar kredi

Halkbank vatandaşlar için birçok kredi kampanyası sunuyor. Geliştirmiş olduğu bu kredi kampanyasında ise kadın girişimciler için 100 bin liraya kadar kredi desteği sunmaktadır. Ayrıca kredi kampanyası için başvuru şartlarını açıkladı.

Halkbank vatandaşlar için birçok kredi kampanyası sunuyor. Geliştirmiş olduğu bu kredi kampanyasında ise kadın girişimciler için 100 bin liraya kadar kredi desteği sunmaktadır. Ayrıca kredi kampanyası için başvuru şartlarını açıkladı. İşte kredi kampanyasının detayları…

Salgın süreci boyunca birçok kredi kampanyası oluşturuldu. Milyonlarca kişi ihtiyaçlarını bu kredi kampanyaları üzerinden gerçekleştirdiler. Bankanın yapmış olduğu açıklamada kadın girişimciler için finansman kolaylığı ve yüzde sıfır faiz ile kredi imkanı sağlanacağı ifade edildi.

screenshot-29.jpg

Kadın girişimcilere verilen bu kredi ile ilgili detaylar, girişimci kadınlarımız tarafından merak ediliyor. Halk Bankası sunmuş olduğu kadın girişimci kredisi kadın girişimcilerimizde Dünya Kadınlar Günü Vesilesi ile başlatılan finansmanlı erişimi kolaylaştırmak ve iş fikirlerinin hayata geçirilmesine imkan sağlamak için 100 bin liraya kadar kredi sunulacağı belirtildi.

Kadınlara Özel Kredi

Kredinin başvuru şartları nelerdir? Halkbank yetkilisinin yapmış olduğu açıklamada kadın girişimcilerin nakit ve finansman erişimlerini kolaylaştırmak iş fikirlerini hayata geçirmek ve bunları kolaylaştırmak için 100.000 liraya kadar finansal destek sunulacağı açıklandı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle üreten kadınlar zirvesinde yapılan konuşmada ‘Dünya Kadınlar Günü'nü ülkemiz için önemli bir nokta olduğunu ve Halkbank'ın 23.500 kişilik bir aileye sahip olduğunu bunun ise %47'sinin kadın çalışanlardan oluştuğunu belirttiler.

screenshot-31.jpg

Yönetim kurulundan tutunda çeşitli yönetici pozisyonlarına kadar hemen hemen her alanda kadın çalışanların mevcuttur’ diye açıkladı. Ayrıca ‘kadın girişimcilerin bu süreçte zorluklar yaşadığını belirterek herkesin hayat şartlarının farklılaştığını bu sürecin daha fazla kadınların üstüne yük oldu. Yeni normalleşme sürecinin başladığını da belirtti. Bu süreçte kadın girişimcilerin yanında olmak hayal edilen fikirleri hayata geçirmek için kadın girişimcilerin yanındayız’ diye duyurdular.

screenshot-30.jpg

30 yaşını tamamlamamış kadın girişimciler için esnaf ve sanatkarlara 100.000 TL limitli kredi sunuyorlar bu kredi için 1 yıllık ustalık belgesi gerekmektedir. Ayrıca işletme kuran kadın girişimciler için 225 bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi kullanım imkanı sağlandığını duyurdular. Genç girişimci kadınlar Halkbankası’ nı ziyaret ederek kampanya hakkında daha detaylı biligi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler. Resmi internet sayfasını ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.