Dolar kaç TL? 30 Nisan dolar ve Euro ne kadar?

Dolar kaç TL? 30 Nisan dolar ve Euro ne kadar?

Kur üzerinden işlem yapan birçok kişi ‘’dolar ne kadar, dolar fiyatı, Euro ne kadar, Euro fiyat?’’ gibi sorularla tarayıcılar üzerinden araştırma yapmaktadır. İşte tüm detaylarıyla kurdaki son gelişmeler.

,Dün itibari ile Merkez Bankası Başkanı olan Şahap Kavcıoğlu’nun konuşmaları sonrasında dolar 8.13 lirayı görmüştü. Yeni güne sınırlı bir şekilde başlayan doların ne kadar olduğu oldukça merak ediliyor.

1.jpg

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun enflasyon raporu sunumundan sonra verdiği mesajlarla birlikte dolar kuru etkilendi. Gün için 8.13 liralara düşen dolar tekrardan harekete geçti.

2.jpg

Dolar şu sıralarda 8.22 üzerinden işlem görmekte. Dolar endeksi 90,638, ABD 10 yıllık tahvil getirisine bakıldığında ise 1.64 düzeyinde olduğu görülmekte. Euro da benzer bir şekilde 9,97 liradan işlem görüyor. Analistler ise kurun kısa vadede 8,15 ila 8,32 bandında işlem yapılabileceğine dair bilgi verdi.

3.jpg​​​​​​​

İç piyasaya bakıldığında turizm ve dış ticaret rakamlarıyla dikkat çeken veriler arasında olduğu görülmekte. Yurt dışında ise Kanada’da Gayri Safi Yurtiçi Hasıla, Euro Bölgesinde TÜKETİCİ fiYAT Endeksi, Almanya’da Gayri Safi Yurtiçi Hasıla, Çin’de ise Caixin İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi verileri takip edilmekte.