Devletten Son Müjde 30.000 Türk Lirası hibe desteği!

Devletten Son Müjde 30.000 Türk Lirası hibe desteği!

Devlet ihtiyaç sahibi ve sosyal güvencesi olmayan ailelere hibe desteği sunuyor. Ayrıca ülkemizde farklı kurumlar ailelerin ve kişilerin ihtiyaçlarına göre destek sunuyorlar. Birçok ihtiyaç sahibi yapılan destekleri ve koşulları araştırıyorlar.

Devlet ihtiyaç sahibi ve sosyal güvencesi olmayan ailelere hibe desteği sunuyor. Ayrıca ülkemizde farklı kurumlar ailelerin ve kişilerin ihtiyaçlarına göre destek sunuyorlar. Birçok ihtiyaç sahibi yapılan destekleri ve koşulları araştırıyorlar. Devlet tarafından 30.000 Türk Lirasına kadar hibe desteği veriliyor. Kişilere prefabrik ev ve ev bakımı koşullarını araştırıyor. İstenilen koşulları sağlamaları gerekmektedir. Peki bu hibe desteğinden nasıl yararlanılır?

screenshot-4.jpg

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç sahibi olanlara hibe desteği sunulmaktadır. Başvuru koşulları vatandaş tarafından araştırılıyor. Bu destek için kişilere 30.000 Türk Lirasına kadar destek verilmektedir. Konutu yaşanılamayacak durumda olanlar için 30.000 Türk Lirasına kadar karşılıksız hibe desteği veriliyor.

screenshot-3.jpg

Bu destek bazen de prefabrik konut şeklinde oluyor. Bu destekten yararlana bilmek için kişilerin aylık hane halkı gelirlerinin asgari ücretin 3 te 1 kadar yada bu miktardan daha az olması gerekmektedir. Daha önce bu ödemeler için 25.000 TL ödeme sağlanmaktaydı şimdi ise asgari ücrete gelen zam ile 30.000 Türk Lirasına çıkarıldı. Verilen bu zam ile ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülerken prefabrik evler için yetersiz bulundu.

screenshot-4-001.jpg

Hibe desteği bakıma muhtaç olanlara, yardıma ihtiyacı olanlara, sosyal güvencesi olmayanlara ve 65 yaş üstü aylık geliri olanlara verilmektedir. Ayrıca konutlar için arazinin tapusu hane halkına ait olması gerekmektedir. Sizlerde bu hibe desteğinden faydalanabilmeniz için gerekli şartları taşımanız ve yaşadığınız ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmanız gerekmektedir.

Devlet Hibe

screenshot-2.jpg

Devlet her ne kadar da ekonomik anlamda çalkantılı günler geçirmekte olsa bile son derece başarılı hibe desteklerini vermeye devam etmektedir. Yapılan çalışmalar ve araştırmalar neticesinde devlet vatandaşların direk olarak ihtiyaçlarını ortadan kaldırmak maksadıyla hibe desteği sunmaktadır. Böylece borç olarak değil vatandaşlar karşılıksız olarak destekleri temin edebilmektedir.

Uzun zamandan bu yana birçok kez faizsiz bir şekilde destek vermekte olan devlet bu sefer  çıtayı biraz daha ileri götürerek karşılıksız olarak yani diğer bir tabirle hibe olarak destek  vermeye karar vermiş bulunmaktadır. Bu durumda araştırması yapılan vatandaşlar uygun bulunması durumunda 30 bin lira gibi büyük bir desteği almaya hak kazanabilecekler