Büyük Müjde Kamu Bankalarında Kredi Kartı Başvurusu İçin Artık Kredi Notu Sorgulanmayacak!

Büyük Müjde Kamu Bankalarında Kredi Kartı Başvurusu İçin Artık Kredi Notu Sorgulanmayacak!

Kredi kullanmak ve kredi kartı alabilmek için ilk olarak yapılması gereken bankalara başvurunun yapılmasıdır. Banka başvuru ile birlikte bir takım kriteri değerlendirmektedir.

 

Kredi kullanmak ve kredi kartı alabilmek için ilk olarak yapılması gereken bankalara başvurunun yapılmasıdır. Banka başvuru ile birlikte bir takım kriteri değerlendirmektedir. Değerlendirilen başvuru ile birlikte kredi veya kredi kartı alımına karar verilir. Ayrıca vatandaşların kredi limiti veya kredi kartı limiti de bu başvuru neticesinde belirlenmektedir. Her vatandaşın durumunun farklı olması sebebiyle alınacak olan hizmet de değişikliği uğramaktadır.

screenshot-8.jpg

Bugün bu konu ile yazılan bir köşe yazısı ile birlikte vatandaşlar nazarında önemli bir durum söz konusu olmuştur. Artık kredi ve kredi kartı ile ilgili yapılan başvurularda kredi puanı ile ilgili sorgulama devri bir nebze son bulmuş durumdadır. Kredi kartı için yapılan başvurularda kredi puanı sorgulaması yapılmayacak ve her vatandaş böylece kredi kartı alabilecektir. Uygulama sadece kredi kartı ile ilgili geçerli olmakta kredi başvuruların da uygulama aynı şekilde devam etmektedir.

Kamu Bankaları Başlatıyor

screenshot-6.jpg

Uygulama şuan için tüm bankalarda bulunmuyor. Çalışma ilk olarak kamu bankaları tarafından yapılacak ve değerlendirme sonucunda başarının oluştuğunun gözlemlenmesi sonucunda özel bankaların da bu şekilde bir işleyiş içerisine girmesi beklenmektedir.

Sistemin işlemesi ile ilgili birçok akıllar da soru bulunuyor. Bunlardan en fazla sorulan soru ile bundan önceki kredi veya kredi kartı kullanımlarına sorun yaşamış olan vatandaşların tam olarak hangi koşullarla kredi kartı alabileceğidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu sorun yaşadığınız banka ile kredi kartı başvurusu yapamayacağınızdır. Bunu tam olarak başvuru yapamamak olarak değerlendirilmesi de bir anlamda yanlış olabilir. Kredi kartı başvurusu bu bankalara yapılsa da sonuç olumlu olmayacaktır.

screenshot-7.jpg

Kamu bankalarının bu hizmeti vermesindeki en önemli sebep olarak son zamanlarda ekonomik olarak ıkıntı yaşmakta olan vatandaşların böylece bir nebze kredi hayatına geri dönmeleri ve ekonomiye katkı sağlamaları olarak değerlendirilmektedir. Bu proje ile yakından ilgilenmekte olan birçok önemli isim bulunmaktadır. Özel bankalar konu ile ilgili yakın takip de olduklarını açıkladılar. Riskin tespit edilmesiyle birlikte diğer bankaların da kademeli olarak bu sisteme geçmeleri belirtilmektedir.