Altın Yükselişe Geçer mi?

Şu anda içinde olduğumuz Koronavirüs salgını pandemisi süreci ile beraber, altında yaşanmakta olan sert değişimlerin ve yükselişlerin sonrasında bütün gözler 2021 yılında.

03 Eylül 2021 10:35 Ekonomi
Altın Yükselişe Geçer mi?

2021 senesinde global dünyada ve küresel ekonomiler ile alakalı her konuda daimi belirsizlikler halen devam etmekte ve bu belirsizlikler kolay kolay geçecek gibi değil. Ama yine de birikimlerin emtia platformlarında değerlendirmek isteyen vatandaşlar ve yatırımcılar, 2021 senesinde altının fiyatı hakkında ne olur sorusuna yanıt aramakta.

24032016-ceyrek-altin-6501.jpg

Altın Yükselir mi?

İslam Memiş katılmış olduğu bir yayında konuyla direkt alakalı bir şekilde, altın fiyatlarında revize değişiklik yönünde, ikinci bir dalganın tahmini hakkında uyarılarda bulundu. Yaşanmakta olan süreç ile alakalı olarak da değerlendirmelerde bulunan Memiş, gram altının mevcut fiyatının 540TL’den 440’TL ye kadar gerileyeceğini ve gerilemekte olduğunu şu günlerde ise 450TL ile 460TL arasında git gel yapıp dengelendiğini gözlemleriyle birlikte dinleyicisine aktardı. Bununla birlikte Memiş, vaka sayılarında oluşan yükselişin global ekonomilerdeki büyüme ile alakalı olarak da endişelerini meydana getirdiğini aktardı.

Gram Altın Ne Olur?

Memiş vaka sayılarında yaşanmakta olan artışın global ekonomilerdeki büyüme ile ilgi olan direkt durumlardaki endişelerini dile getirirken, emtia fiyatlarını ise olumlu yönden etkileyen ve destekleyen faktörlerden biri olduğunu belirtti. Bununla birlikte ise, milletler arası piyasalar ile ilgili altının ons fiyatının da bununla birlikte tekrardan 2.020 dolar bandının üzerinde tekrar bir atak geçireceğini söyledi. Yani yeniden 2.000 dolar bandının üstüne bir fiyatın ön görülebileceğini bildirdi. Vatandaşlar, konuya ilgi duyan bireyler ve yatırımcılar tarafından gram altın konusunda 2021 altın fiyatları epey merak edilmekte. Yükselişin devam etmesi durumunda, gram altının 480TL bandında üstüne oluşan ataklar ile birlikte tekrardan yaşanabileceği tahmin edilmekte.

Altına Yatırımda Bulunmak İçin Oluşabilecek Avantajlar;

Sıklıkla son dönemlerde değerine değer katmaya devam etmekte olan altın, altına yatırım yapan yatırımcılara kazandırmaya devam etmekte. Ancak yatırımcılar aynı miktarlarda yatırımlarda bulunsa bile, bu yatırımcıların karı bir olmamakta. Bu durum genellikle, biraz zamanlama biraz da yatırım yoluyla alakalı bir durum.

Alım-Satım Kurları Uygun mu?

Altın ile yaptığınız birikimi yatırım kanalına dönüştürmek için, en çok tercih edilen yatırım yolu altındır. Altın hesabı ile birlikte güvenli alım satım yapar, taşıma, saklama gibi herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca bir ayar kaybı, yıpranma gibi oluşabilecek risklere karşı da tam koruma sağlayabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, çalışmakta olduğunuz bankanın alım-satım kurlarında olan değişiklik değeridir. Bu sebeple, henüz yatırım yapmadan önce bir karşılaştırma yapıp, alım satımda daha uygun kurlar teklif etmiş olan bankayı tercih etme yoluna giderek büyük bir avantaj elde edebilmeniz mümkün.

Bankanız Size Hafta içi Her Gün 24 Saat Kur Avantajı Sağlamakta mı?

Altının yatırımlarında, bir diğer gerekli ve önemli husus ise her konuda olduğu gibi zamanlamadır. Altının platfrormlarda ve piyasalarda işlem görmekte olduğu saat dilimi, genellikle sizin de iş hayatınınız ve gündelik telaşlar yaşamakta olduğunuz dönemlere denk gelmektedir. Bu sebeple yatırımımız genellikle mesai saatleri sonrasına kalmaktadır ve kur avantajı durumunu kaybetmiş olursunuz. Ancak çalışmakta olduğunuz banka, hafta içi her gün, gece gündüz fark yapmaksızın alım satım kurlarını sizin mesai saatinizde olduğu gibi koruyup kolluyor ve marjlar uyguluyor ise çok ama çok avantajlısınız demektir.

kapak-120847.jpg

Mobil İnternet Şubesi Desteği Alıyor Musunuz?

Yatırım saatleriniz sürekli değişmekteyse bankanızın size sunmuş olduğu internet ve mobil şubeler sizin çok yararınıza olur çünkü gece gündüzü olmayan ve şubeye gitmeden işlem yapabilme avantajına sahip olursunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler