Akbank uygulama kararını herkese duyurdu! Pazartesi itibariyle uygulamaya geçiliyor…

Akbank uygulama kararını herkese duyurdu! Pazartesi itibariyle uygulamaya geçiliyor…

Ülkemizde geçen yıl Mart ayı itibari ile başlayan korana virüs salgını için pek çok önem alınıyor. Gerek kamu kurum ve kuruluşlarında olsun gerekse işyerlerinde ve bankalarda pandemi tedbirleri devam ediyor. Maske takılma ve mesafe kurallarına uygun iş

Ülkemizde geçen yıl Mart ayı itibari ile başlayan korana virüs salgını için pek çok önem alınıyor. Gerek kamu kurum ve kuruluşlarında olsun gerekse işyerlerinde ve bankalarda pandemi tedbirleri devam ediyor. Maske takılma ve mesafe kurallarına uygun iş ortamları oluşturulmaya çalışılırken. Her iş yeri ve banka kendi ek tedbirini de almaya çalışıyor.

screenshot-33.jpg

Öncelikle müşterilerin bankalarda birinci temas bölgeleri veznelere koruyucu ve kapatıcı teması azaltıcı önemler alındı, bankalara dezenfektanlar yerleştirildi. Banka mesai saatlerinde güncellemeler yapıldı. Bütün bunlar uygulanırken bilim kurulu üyelerinin açıklamış olduğu tedbir kuralları dikkate alınarak uygulanıyor. Bankalara alan büyüklüğünde sınırlı ve kontrollü insan alınmaktadır. Bankaların içinin dolu olması durumunda mesafe kurallarına uygun olarak dışarda beklemeleri önerilmektedir. Ayrıca bankaların mobil uygulamaları üzerinden birçok işleminizi şubelere uğramadan anında gerçekleştire bilme imkanınızda bulunmaktadır.

 Akbank tarafından pandemi tedbirleri kapsamıyla harekete geçildi ve yeni uygulama başlatıldı. Milyonlarca Akbank müşterisini çok yakından ilgilendiren uygulama…

Ülkemizde birçok müşterisi bulunan banka bütün müşterilerine uygulamasını duyurdu. Akbank'tan pandemi tedbirleri kapsamında önemli bir adım atıldı. Alınan yeni karar ile değişiklik yapıldı. Yeni kararın uygulanmaya başlayacağı tarihte açıklandı.

screenshot-34.jpg

Akbank daha önceki pandemi tedbirleri kapsamı ile almış olduğu karar ile çalışma saatlerinde değişiklik yapmıştı. Şimdi ise hem müşterilerini hem de çalışanlarının sağlığını korumak adına şubelerinde hes kodu uygulaması getiriyor. Bankaya işlem yapmak için giden müşterilerinin hes kodunun olması gerekiyor. Akbank hes kodu uygulamasını Pazartesi günü itibariyle başlatıyor.

 Akbank tarafından resmen duyuruldu Akbank'tan gelen açıklama doğrultusunda Akbank 81 ilde bulunan bütün şubelerinde Pazartesi günü itibari ile Hes kod uygulaması başlatıyor. Akbank hes kodu uygulamasını şu şekilde duyurdu ‘Sevgili Akbank’ lılar sizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığını korumak sizlere güvenli bir hizmet ortamı oluşturabilmek için 19.04.2021 Pazartesi günü itibari ile hes kodu uygulaması ile müşteri kabulüne devam edeceğiz.

Hes kodunuz bulunmuyor ise şubelerimize gelmeden önce HES kodunuzu almanızı önemle rica ederiz. Hes kodu almanız durumunda şubelerimizin girişinde görevlilerimize hes kodunuzu göstermeniz rica olunur sağlığınız bizler için önemli sağlıklı günler dileriz’ diye açıklama yaptılar.

Akbank tarafından pandemi tedbirleri kapsamında alınan tek uygulama kararı hes kodu değil Akbank mesai saatlerinde de değişiklikler yaptı. Banka geçtiğimiz günlerde müşterilerine sms ile yeni mesai saatlerini duyurdu. 10.00 ila 12.30 ve 13.30 ile 16.30 arasında hizmet veriyor.