Yüz Yüze Eğitimle İlgili Milyonları İlgilendiren Açıklama

Yüz Yüze Eğitimle İlgili Milyonları İlgilendiren Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların açılmasıyla birlikte yeşil ışık yaktı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ''İleri aşamalarda yeni kararlar almayı umut ediyoruz çünkü okulların açılmamasıyla birlikte oluşan eğitim ve öğrenme kayıpları uzun vadede tahribatlara yol açabilir.''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaşanan sel afetinden sonra Giresun'un Dereli ilçesine gidip yakından incelemelerde bulundu.

Burada yüz yüze eğitim-öğretime başlayan Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztopal İlkokulunu ziyaret yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, burada öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Yeni kararlar almayı umut ediyoruz

Okulların açılmamasıyla birlikte oluşan eğitim ve öğrenme kayıplarının uzun vadede tahribata yol açabileceğini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yüz yüze eğitimin başlamasının ikinci haftasında Giresun'da olmak istedik.

Biz emin olunsun gün gün yakından takip ediyoruz. Ne tür durumlar söz konusu, neler yaşıyoruz? Şunu açık söyleyeyim ki her şey güzel gidiyor. Tek tük problemler oluşmasına rağmen krize müdahale ekiplerimizle müdahale ediyoruz."

Okulların açılmasıyla birlikte yeni kararlar gelebilir

Okullar açılacak mı diye merak edilirken Bakan Selçuk konuyla alakalı olarak Kabine Toplantısı'nı söyleyerek "Önümüzdeki zaman Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleşecek olan toplantı sonrasında ortaya konulacak yol haritası olacak.

Düşündüğümüzde bizim Milli Eğitim Bakanlığı olarak görevimiz okulları açmak, açık tutmak. Okulların açılmasıyla alkalı şartları izleyerek, duruma bakarak, salgının seyrini takip ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu manada okulların açılmasıyla alakalı daha ileri aşamalarda kararlar almayı umut ediyoruz çünkü okulların açılmamasıyla oluşan eğitim ve öğrenme kayıpları uzun vadede tahribatlara yol açabilir.

Bugünde Dereli'de bir okuldayız. Her şeyin yolunda gittiğini görmekteyiz. Önümüzdeki zaman daha sıkı tedbirler alarak, okulların açılması için gereken çalışmaları yapmak."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dereli'de okul ziyaretinden sonra Giresun'a döndü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
80 Yorum