Sosyal Aktivitenin Bilinmeyen Yönleri

Sosyal Aktivitenin Bilinmeyen Yönleri

Hayatımızda birçok kez sosyal aktivite yapıyoruz lakin sosyal aktivitenin bilinmeyen yönlerini göremiyoruz. Aslında bu yönleri keşfederek benliğimiz üzerindeki etkisi tespit edebiliriz.

Hayatımızda birçok kez sosyal aktivite yapıyoruz lakin sosyal aktivitenin bilinmeyen yönlerini göremiyoruz. Aslında bu yönleri keşfederek benliğimiz üzerindeki etkisi tespit edebiliriz. Çünkü insan bildiği bir şeyi yaparken duyduğu haz bu bilgiyi edinmeden önceki hazına göre çok daha fazladır. O halde sosyal aktivitenin bilinmeyen yönlerini öğrenerek pozitif davranışlar üzerine yoğunlaşalım.

Rahatlamanızı Sağlar

Sosyal aktivite sıkıldığımız ya da dara düştüğümüz anda bize kollarını açan büyük bir nimet gibi görmemizin nedeni rahatlamamızı sağlamasıdır. Herkesin yapmaktan zevk aldığı bir hobisi sürekli olarak yapamaz. Hayat şartları da bu hobiler üzerinde durmamızı sağlayamaz. Lakin işimizi bitirdikten sonra günde yarım saat bile olsa sosyal aktivitemizi yakmak bizi dinç tutar. Kötü bir gün geçirsek bile geriye dönüp baktığımızda bizi rahatlatacak sosyal aktivitemizin olması gerekir.

Üzerinizdeki Olumsuz Düşünceleri Yok Eder

Hayatta her zaman mutlu olamadığımız için mutsuz olaylarla karşısında kendimizi yıpratmak yerine sosyal aktiviteye yönelmek gerekir. İçinden çıkamadığımız bir bataklık ya da hüzün verici olan sosyal aktivitemize başladığımız zaman etkisini yitirir ya da azaltır. Bu davranış dikkati başka yöne çekme olarak da bilinir.

Vücut Sağlığınızı Korur

Vücut sağlığını korumak daha çok mutlu bir hayat geçirmemize bağlıdır. Günümüzde hemen hemen her hastalığın altında yatan en büyük neden strestir. Günlük hayatta en ufak bir problem karşısında bile şiddetli derecede stres yapan bir topluluk olduğumuz için kendimizi mutlu edecek alanlara yönelmemiz gerekmektedir. Örneğin her gün yapmaktan zevk aldığınız sosyal aktiviteniz aklınıza geldikçe bile yaşadığınız stres yok olmaktadır. Düşüncesi bile mutluluk verici bir aktivite bizi birçok hastalığa yakalanma riskinden koruyor. Hayatta yapmaktan zevk aldığınız sosyal aktivitelere dört elle sarılarak her daim mutlu olunuz.