Son dakika: okulların açılma tarihi değişti!

Son dakika: okulların açılma tarihi değişti!

Alınan son dakika bilgilerine göre Milli Eğitim Bakanlığı normalleşme dönemine geçtiğimiz 1 Mart’ta açılması planlanan yüz yüze eğitime ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu.

 

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada 1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmi ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. Sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 günüyle birlikte yüz yüze eğitime başlanılacağı belirtildi.

Yüz yüze eğitime başlanılmasının yanı sıra pandemi koşullarındaki durumlara bağlı olarak il bazlı olarak kararlar alınabileceği tekrardan hatırlatıldı. Bilindiği üzere korona virüs salgının artması durumunda okullar bölgesel olarak kapatılabilir.

TARİH DEĞİŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şu açıklama yapıldı, ‘’ Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan ‘İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası’nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca ‘yerinde karar’ uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.” Dendi.