Son Dakika MEB'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması..!

Son Dakika MEB'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması..!

Cumhurbaşkanını açıklaması ile birlikte birçok sınıf yüz yüze eğitime başlayacağı duyuruldu konu ile ilgili olarak bugün MEB tarafından ayrıntılı bir şekilde açımlama yapıldı.

 

Cumhurbaşkanını açıklaması ile birlikte birçok sınıf yüz yüze eğitime başlayacağı duyuruldu konu ile ilgili olarak bugün MEB tarafından ayrıntılı bir şekilde açımlama yapıldı.

 

MEB'den yapılmış olan yazılı açıklamada, virüs tedbirleri çerçevesinde aşamalı olarak yüz yüze eğitime devam ettiği, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde içerisinde ilk etapta okul öncesi ve aynı zamanda 1'inci sınıflara ek 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin start vereceği hatırlatıldı.

HAFTADA 2 GÜN YÜZ YÜZE EĞİTİM

Yapılan açıklamada, 2 Kasım Pazartesi itibarıyla 3. aşama uygulama programına dair detayların, 81 ile gönderilen resmi yazıyla paylaşıldığı söylendi. Buna göre, resmi ve aynı zamanda özel ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün olacak şekilde toplam 12 ders saati bunun dışında  imam hatip ortaokullarında haftada 2 gün olacak şekilde toplam 14 ders saati ders verilecek. Lise 9. sınıflarda ise gene aynı şekilde haftada 2 gün olacak şekilde toplam 16 ders saati işlenecek. Sınıflar, öğrenci sayısı doğrultusunda sosyal mesafeye kurallarına uygun gruplara ayrılacak. Her ders 30 dakika, dersler arasında uygulanmakta olan dinlenme süresi ise 10 dakika olarak düzenlenecek.

 

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE HANGİ DERSLER VAR?

Ortaokul 5. sınıflarda Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri bunun dışında İmam Hatip Ortaokul 5. sınıflarda ise Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça ve Kur'an-ı Kerim dersleri yüz yüze eğitim şeklinde işlenecek. 9. sınıf öğrencileri de gene aynı şekilde haftalık ders çizelgelerinde belirtilen ortak, seçmeli ve aynı zamanda mesleki derslerin tümünden sorumlu bulunduklarından dolayı, okul yönetimince izah edilen derslerin yüz yüze eğitim şeklinde, bunların haricinde kalan derslerin ise uzaktan eğitim şeklinde tamamlamaları gerekiyor.  Yüz yüze eğitim haricinde kalan tüm dersler ise gene eskisi gibi uzaktan eğitim yoluyla verilecek. Öğrencilerin uzaktan eğitim şeklinde desteklenmelerine yönelik önlemler okul yönetimlerince alınacak.

VELİLERDEN YAZILI ONAYI ALINACAK

Ayrıca yüz yüze eğitim ile ilgili çocuğunu okula yollamak istemeyen velinin yazılı onayı alınmak suretiyle okula gelmeyen talebe devamsız sayılmayacak. Fakat velisi tarafından okula gönderilmeyen talebeler uzaktan eğitimle derslerine eskisi gibi devam edecek. Öğrenciler devam etmekte olduğu sınıfın müfredatından sorumlu tutulacak, tüm konu ve aynı zamanda kazanımlardan yapılacak ölçme ve değerlendirmelere tabi tutulacak.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.