Salgın Döneminde Çocuklar Okula Gönderilmeli Mi, Gönderilmemeli Mi?

Salgın Döneminde Çocuklar Okula Gönderilmeli Mi, Gönderilmemeli Mi?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, çocukların bu dönemde okula gidip gitmemesi konusunda endişe eden ailelerin sorusuna yanıt niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Corona virüsü salgını dönemi boyunca çok sayıda aile çocuğunu okula gönderip göndermemek konusunda kararsızlık yaşarken, milyonlarca öğrenci ise evden eğitimin yetersizliğinden yakınıyor. Aileler, evden eğitimin bir çare olmadığına işaret ederken milyonlarca öğrenci ise okullarda eğitim alıp almamanın bu dönemde doğru olup olmayacağı endişesi içerisinde.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, konu ile ilgili Bilim Kurulu tarafından yapılan çalışmalarda okula gönderilen çocuklarda corona virüsü pozitifliğinin çok daha az olduğunu, ancak okula gönderilmeyen çocuklarda corona virüsü pozitifliğinin daha çok olduğunu tespit ettiklerini açıkladı.

Üniversite Açıklaması

Kara, üniversitelerin açılması konusunun Bilim Kurulu toplantılarında son dönemde gündem olmadığını, liselerin açılmasından sonra bunun corona virüsünün etkilediği insan ve öğrenci sayısına göre bakılarak üniversiteler için açılma sürecinin gündeme gelebileceğine değindi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.