Okullarda yüz yüze eğitim başladı!

Okullarda yüz yüze eğitim başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz üze eğitime ilişkin olarak açıklama yapıldı. Bugün itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. Sınıflarda eğitim resmen başladı.

 

Yüz yüze eğitim kararıyla birlikte bugün birçok minik okulun yolunu tuttu. Çocukların eğitime olan heyecanı ise oldukça dikkat çekti.

Bilindiği üzere dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, kurul toplantısından sonra normalleşmeye yönelik açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da yüz yüz eğitime ilişkin olarak açıklama yapılarak, bugün itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. Sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacağı aktarıldı.

resized-4ba12-98c24dd4mansetc.jpg

Yapılan açıklamalar sonrasında ise bugün öğrenciler okulun yolunu tuttu. İstanbul, Kağıthane’de bulunan ilkokula gelen öğrenciler, eğitime dair heycanlarını paylaştılar. Çocuklarını okula getiren veliler yüz yüze eğitime dair alınan kararlardan memnun olduklarını aktardı.

3479304.jpg

4. sınıfta olduğunu ifade eden bir diğer minik ise şunları söyledi, ‘’arkadaşlarımız özledim, çok heyecanlıyım onları göreceğim diye, canlı derste görüyordum ama konuşamıyorum’’ dedi. Okula gelen diğer bir minik ise ‘’heyecanlıyım, arkadaşlarımız çok özledim, onları göreceğim için çok mutluyum’’ diye konuştu.

pandemi-surecinde-okul-ve-hayat-basarisi-icin-dikkat-h41121-09b8f.jpg

Çocuğunu okula getiren bir veli ise yüz yüze eğitime geçilmesinden kaynaklı oldukça memnun olduğunu aktardı. Veli sonrasında şunları ekledi, ‘’Çok güzel çok sevindik bizler. Çocuklar evde sıkılıp bunalmıştı. Okulların açılması iyi oldu. Elbette kurallara riayet edilmesi de hayati derece de önem taşıyor’’ ifadelerini kullandı.