Okullar 10 gün tatil edildi!

Okullar 10 gün tatil edildi!

Türkiye 1 Mart ile birlikte kademeli normalleşmeye doğru yol almaya başladı. Bundan kaynaklı olarak okullar açıldı. Paylaşılan haritada ‘’Düşük Riskli’’ olan Van şehrinde ise eğitime 10 gün ara verildi!

 

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Emin Bilmez gazetecilere yaptığı açıklamada, kent merkezinde yeni bir seferberleğin başlatıldığını aktardı. Bilindiği üzere 1 Mart tarihiyle birlikte korona virüse dair yeni kararlar alındı. Bu kararlardan birisi de Türkiye’nin birçok bölgesinde okulların açılmasıydı. Van’da yaşanan korona virüs patlaması üzerine okullar tatil edildi.gvm9twilrkgvn9nzknoflg-001.jpg

Bilmez, şu ana kadar vatandaşların duyarlı bir şekilde mücadeleye güç verdiğini aktardı. Bunların yanı sıra şunları ekledi, ‘’Bundan sonra da tedbirleri elden hiçbir şekilde bırakmamak gerekiyor. Haritada mavi renkte olmaya devam edebilmek için Pandemi Kurulunca önerilen tedbirlere eksiksiz olarak uymaya devam edeceğiz. Yeni dönemle birlikte tedbirlere riayet ederken hayatımızı devam ettireceğiz’’ diye ekledi.

sinif-reuters-16-9-1597297901-001.jpg

"Duyarlılık bekliyoruz" 

Van ilçelerinde taziye kurulmasının da yasak olduğunu hatırlatan bilmez, korona virüs ile mücadelede duyarlılığının beklediğini aktardı ve sonrasında şunları ekledi,

​​​​​​​2616561-810x458-001.jpg​​​​​​​

"Bugün üzücü bir gelişme oldu. Son birkaç gündür vaka gidişatına göre Saray ilçemizin tamamında okullarımızı tatil etmek zorunda kaldık. İnşallah 10 gün içinde oradaki vakaları bitireceğiz. Saray'da uzun süredir vakamız yok denilecek düzeydeydi. Ama maalesef yine bir taziye kaynaklı ilçemizin tüm okullarını kapatmak zorunda kaldık. Vanlı hemşerilerimizin taziye konusunda duyarlılıklarını devam ettirmelerini istiyoruz. Kurallara uymak kaydıyla cenaze törenlerine katılabilirler ama taziyelerin kesinlikle yasak olduğunu belirtelim. Bu konuda tüm halkımızdan destek bekliyorum."