Öğrenciler için Kritik Gelişme! Son Dakika Açıklamaları! MEB Duyurdu! Yapılan Hamlelere Dair Tüm Detaylar…

Öğrenciler için Kritik Gelişme! Son Dakika Açıklamaları! MEB Duyurdu! Yapılan Hamlelere Dair Tüm Detaylar…

Koronavirüs salgını diğer sektörler ile beraber eğitim kurumlarını da olumsuz etkilemişti. Süreç itibari ile online eğitim sistemine geçilmişti. Eğitimin yüz yüze olmayışının verdiği açıkları kapatmak için çalışmalar başlamıştı. İşte ayrıntılar...

Milli Eğitim Bakanlığı süreç boyunca eğitime ve öğrenciye destek için çeşitli çalışmalar yapmıştı. Yapılan yeni açıklamada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız” dedi.
Öğrencilere sunduğu imkanlardan biri kaynak desteği idi. İlkokul öğrencileri için yeni bir kaynak desteği yayınlandı. 

3500 Tane Yeni Soru!

MEB koronavirüs sürecinin başından beri öğrencilere destek olmayı sürdürüyor. Geçmişte Liseye Geçiş Sınavı için destek kaynak oluşturan MEB, şimdi ise ilkokul öğrencileri için 3500 adet yeni soru yayımladı. Sorular tüm dersleri kapsıyor. Sorulara Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden erişim sağlanabilir.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı!

Covid-19 pandemisi süreci boyunca öğrencilere desteği esirgemedikleri, daima eğitimin yanında olduklarını iletti. Tüm imkanların  seferber edilip eğitim için çok çalışıldığını ileten Ziya Selçuk şunları söyledi; “Daha önce ortaokul ve lise kademesinde tüm sınıflar düzeyinde öğrencilerimize destek paketleri hazırlamış ve paylaşmıştık. İlkokul seviyesinde öğrencilerimize destek sağlamak için çalışmalarımız devam ediyordu ve bu çalışmayı da tamamladık. Böylece, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin tüm sınıf seviyelerinde öğrencilerimize kaynak desteği sunmuş olduk. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız. Süreci koordine eden Bakan Yardımcım Mahmut Özer’e, yardımcı kaynakların hazırlanmasında büyük emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy’a, Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarımıza, 81 ilde bulunan Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizde görevli arkadaşlarımız ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.