Milli Eğitim Bakanı Yüz Yüze Eğitimin Detaylarını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Yüz Yüze Eğitimin Detaylarını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ilkokul 2, 3 ve 4. sınıflar ve ortaokul 8. sınıf ile lise 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin nasıl olacağı hakkında açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü Kabine Toplantısı sonrasında yapmış olduğu açıklamada, "İlkokul 2, 3, 4. sınıflar ile ortaokul 8 ve lise 12. sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatıyoruz."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk da yüz yüze eğitim 12 Ekim Pazartesi günü bütün ilkokullar ile köy okullarında başlayacağını duyurmuştu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçişte alınan yeni kararlara dair basın toplantısı gerçekleştirdi.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları ise şöyle:

İSTEMEYEN VELİLER GÖNDERMEYECEK

Zamanı planladığımız şekilde ikinci aşamaya geçmeye hazırız. İsteyen veli öğrenciyi okula gönderecek istemeyene esneklik sağlanacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİYORUZ

Salgın sürecinin en başından beri dünyadaki gelişmeleri yakında izliyor ve zamanı planlamalarımızı yapıyoruz. Çocukları ilkokula giden, sınava hazırlanan, özel gereksinimi olan velilelerimizin çağrılarını takip ettik.

Okullarımızın ne denli büyük toplumsal bir işleve sahip olduğunu görmüş olduk. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun değerlendirilmesi doğrultusundan öğrenme kayıplarını dikkate alarak yüz yüze eğitime geçiyoruz.

Okullar bütün kademe ve sınıflarda tam zamanlı olarak dünyada eğitime başladı. Biz daha aşamalı bir başlangıçtan yanayız.

31 Ağustos pazartesi günü yeni eğitim yılının ilk zilini çalmış olduk. Okulla duygusal bağ kurma ihtiyacını benimsediğimiz ilkokul 1'inci sınıflarla yüz yüze eğitime başlamış olduk.

Okullarımızda yüz yüze eğitimde üçüncü haftadayız. Tedbirler aldığımız için de üçüncü aşamaya geçmeye hazırız. ilkokul 2, 3, 4, 8, 12 ve özel eğitimli öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlayacağız.

ÖĞRENCİLER OKULA KAÇ GÜN GİDECEK?

Yüz yüze eğitimin ve uzaktan eğitimin birlikte yapacağı bir planlama yaptık ve öğrencilerimiz, 2 gün okulda olacaklar.

OKULLARDA DEVAMSIZLIK OLACAK MI? OKULA GİTMEYENLER DEVAMSIZ SAYILACAK MI?

Yüz yüze eğitime başlama konusunda, isteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenler için uzaktan eğitim devam edecek ve devamsız sayılmayacaklar.

SINIF MEVCUTLARI NASIL OLACAK?

Sınıf mevcutlarımız daha önce olduğu gibi gruplara ayrılarak azaltılacak. Okulda kalma zamanı eskisine oranla kısaltılacak.

Bu aşamada da isteyenler okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.

500 BİN TABLET NE ZAMAN, NASIL DAĞITILACAK?

İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik.

Cihazların dağıtım zamanı milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum