Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek! Dersleri Askıya Alan Yazı Geri Çekildi!

Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet’in iş birliği içinde düzenlediği Kuran kursları için şok bir gelişme yaşandı. Yayınlanan son kısıtlama genelgesi ile birlikte dersleri sonlandırdıklarına dair yazılı kağıt gönderen Diyanet Bakanlığı

Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet’in iş birliği içinde düzenlediği Kuran kursları için şok bir gelişme yaşandı. Yayınlanan son kısıtlama genelgesi ile birlikte dersleri sonlandırdıklarına dair yazılı kağıt gönderen Diyanet Bakanlığı, yazıyı geri çekerek yarın 4 – 6 yaş çocuklarla yüz yüze eğitime başlayacaklarını duyurdu. 23 Kasım Pazartesi günü itibariyle başlayacak olan Kuran dersleri için gerekli virüs önlemlerinin alınacağı belirtildi.

Bir önceki gün il müftülülerine yazılı olarak derslerin sonlandırıldığına dair imzalı belge gönderilmiş olmasına rağmen bu yazı bugün itibariyle geri çekildi. Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak yürütülen Kuran kurslarına ilgi her geçen yıl artış gösterirken, bu sene virüsten kaynaklı öğrenci sayısının bir hayli düşük olması bekleniyor.

806x378-diyanet-tv-yaz-kuran-kursu-izle-2020-yaz-kuran-kursu-kayit-nasil-yapilir-diyanetgovtr-1593412799096.jpg

Diyanet tarafından alınan karar ile birlikte yarın (23 Kasım Pazartesi) başlayacak olan Kuran derslerine bazı vatandaşlar sosyal medya üzerinden tepki gösterirken, yarın başlayacak olan Kuran derslerinde gidişatın nasıl olacağına bakılacak. Verdiği dersleri sonlandırma kararını pedagogların uyarısı üzerine askıya alan ve derslere devam edeceklerini bildiren diyanetin kurs yerlerinde virüs önlemlerini nasıl alacakları ise merak konusu olmuş durumda.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmet Genel Müdürlüğü Duyuruyu Yaptı

5ef9a9db7af5071c5cbffe23.jpg

Kuran kurslarının sonlandırıldığına dair yazıyı geri çeken diyanet adına Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç Açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada 4 – 6 yaş çocuklar için 23 Kasım itibariyle yüz yüze eğitimlerin başlayacağını duyuran Dinç’in açıklamaları şu şekilde; “4 – 6 yaş ve İhtiyaç Odaklı Kuran kurslarımızda yüz yüze eğitime ara verildiği malumlarınızdır. Ancak görülen lüzum üzerine kararın tahsisine ihtiyaç duyulmuştur. Covid – 19 salgını ile mücadele kapsamında alınacak tedbirler çerçevesinde 4 – 6 yaş ve İhtiyaç Odaklı Kuran kursların 23 Kasım’dan itibaren yüz yüze eğitime devam edilmesi hususlarını tensiplerinize arz ederim.”

Diyanetin aldığı bu kara ile birlikte 23 Kasım Pazartesi günü Kuran derslerine başlayacak olan çocuklar için virüs kaynaklı nasıl tedbirler alınacağı konuşulurken, kurslara talebin ne seviyede olacağı da yine oldukça merak ediliyor.