Bu Şehirlerde Eğitime Ara Verildi!

Gelen son dakika haberlerine göre Türkiye’de etkili olan soğuk hava ve kar yağışın, 6 ilde okulların ertelenmesine sebep oldu.

Türkiye’yi dört bir yandan bastıran soğuk hava ve kar eğitime ara verilmesine sebep oldu. Pek çok ilde eğitiminin ertelenmesine neden oldu. Hangi şehirlerdeki okulların tatil olduğu ve diğer detaylar haberimizde.5e40fdb167b0a91750863d4a.jpg

İSTANBUL

İstanbul Valisi olan Ali Yerlikaya, şehirde oldukça yoğun kar yağışı olmasından kaynaklı 17 Şubat’a kadar ertelenme kararı alındığını duyurdu.

KASTAMONU

Kastamonu da tatil olan illerden birisi. Oldukça yoğun kar yağışının etkili olduğu bu şehirde yüz yüz eğitim için ara verildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebiyle birlikte eğitime ara verildiği belirtti.

SİNOP

Sinop’ta kar yağışından kaynaklı olarak 2 gün ara verildi. Yağışın devam etmesi ve sert hava koşullarının oluşması durumunda bu süre biraz daha uzayacak.

ZONGULDAK

Zonguldak Valiliği, hava muhalefetine karşı önemli açıklamalarda bulundu. Resmi ve özel anaokullarının özel eğitim anaokulunun, ilkokul ve ortaokulların eğitimine ara verildiği aktarıldı. Zonguldak’ta 2 gün boyunca ara verilecek.5e40f80455428017b44629d8.jpg​​​​​​​

KARABÜK

Soğuk hava koşulları, buzlanma ve don olayından kaynaklı olarak Karabük’Te 1 günlük eğitime ara verildi.

UŞAK

Uşak’ta ise 2 gün boyunca online eğitimin olması kararı verildi. Okullar yüz yüze olarak devam etmeyecek.

MANİSA

Manisa genel merkezi olmadan sadece Osmaneli ilçesinde 1 gün, Bozüyük ilçesinde ise 2 gün boyunca ara verilecek.

GİRESUN

Kar yağışının genel olarak etkili olmasından kaynaklı olarak eğitime 1 gün boyunca ara verildi. Konuyla ilgili valilik, yazılı açıklama gerçekleştirdi.