Bedava Tablet Dolandırıcılığına Karşı MEB’den Uyarı Geldi!

Bedava Tablet Dolandırıcılığına Karşı MEB’den Uyarı Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan vatandaşlara dikkat çeken bir uyarı geldi. Bakanlık ‘Bedava tablet başvurusu’ dolandırıcılığına karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

Son dönemde dolandırıcılar devletin hayata geçirdiği kampanyalar üzerinden vatandaşları dolandırmaya çalışıyor, Sağlık Bakanlığı bir süre önce aşı dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyarmıştı. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı’da ‘Bedava tablet başvurusu’ başlıklı mesajlara karşı uyarıda bulundu.

Bakanlık, vatandaşlara rehberlerinde kayıtlı olan veya olmayan herhangi birisinden gelen ‘Bedava tablet başvuru’ içerikleri mesajların dikkate alınmamasını istedi. Mesajda bulunan linklere kesinlikle tıklanmaması gerektiği ve hemen silinmesi gerektiği ifade edildi.

zap0uthji02vcrdeok1zqw.jpg

MEB’den gelen açıklamada,

“Mesajdaki linke tıklanması halinde virüs yazılımları telefonu geçirmektedir. Sizden habersiz bir şekilde başkalarına mesaj gönderebilmektedir. Oldukça hassas olan bir konudur, hiçbir vatandaşımız tanıdığı veya tanımadığı, SMS, WhatsApp veya farklı bir mesaj kanalı ile kendisine gelen linklere tıklamamalıdır.” denildi.