4 Lise Türü İçin Yüz Yüze Eğitimin Başlayacağı Tarih Belli Oldu

4 Lise Türü İçin Yüz Yüze Eğitimin Başlayacağı Tarih Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Kovid-19 tedbirleri kapsamında ara verilen yüz yüze eğitim 4 lise türü yeniden başlayacağını duyurdu.

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinde alan ve dal derslerin uygulama kazanımları, 5 Ekim'tarihinden itibaren yüz yüze eğitimle verilmeye başlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü illere "2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Uygulamalı Eğitim"e dair yazı gönderildi.

UYGULAMALAR TÜM SINIF SEVİYELERİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİMLE VERİLECEK

Yazıda, Anadolu teknik programı öğrencilerin işletmelerde mesleki eğitim ve staj uygulamaları 28 Eylül'tarihinden itibaren başladığı duyruldu.

Yazıya göre, 5 Ekim'tarihinden itibaren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri "meslek.eba.gov.tr" adresinde yayımlanan alan ve dal derslerine ait uygulama kazanımları, tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitimle verilecek.

MASKE KULLANIMI SOSYAL MESAFE VE TEMİZLİK KURALLARI ELE ALINACAK

Öğrencilerin okulda geçirmiş oldukları ders içi ve dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirme yapılacak.

Bu durum okul yöneticileri ve öğretmenlerce takip edilerek okulda gerçekleştirilecek yüz yüze eğitim faaliyetleri hakkında öğrencilere "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"na göre bilgilendirme gerçekleştirilecek.

HER DERS SAATİ 30 DAKİKA TENEFFÜSLER 10 DAKİKA OLACAK

Yüz yüze eğitimde, öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saati 30, teneffüsler 10 ve öğle arası 45 dakika olmak üzere uygulanacak.

Alan ve dal derslerin uygulama kazanımları yüz yüze, bilişsel ya da teorik kazanımları ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek.

Yüz yüze ve uzaktan eğitim ile verilen alan ve dal dersleri zaman, kazanım ve içerik açısından bir bütün olarak değerlendirilecek.

Haftalık ders çizelgelerine göre, yüz yüze ve uzaktan eğitim ayrılacak ders zamanları, alan zümre öğretmenlerince belirlenmiş olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.