2021'de 60.000 Öğretmen Ataması Gerçekleşecek Mi? MEB'e Çağrıda Bulundular

2021'de 60.000 Öğretmen Ataması Gerçekleşecek Mi? MEB'e Çağrıda Bulundular

Ortalama her sene 40.000 öğretmen ataması gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığı, bu sene pandeminin de etkisiyle 40.000 öğretmen ataması gerçekleştirdi.

Özellikle bir süredir online eğitimin devam ettiği corona virüsü pandemisi döneminde daha fazla öğretmene ihtiyaç olduğu gerçeği ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu sene 40.000 öğretmen ataması gerçekleştirdiği bilinirken, atamaların belirli aralıklarla devam ettiği bilinmekte.

Gelecek 2021 yılı için ise öğretmenler sosyal medya üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı'nın 60.000 öğretmen ataması yapmasını istiyor ve atamalarda yaşanan mağduriyetlerin bir an önce önlenmesi konusunda çağrıda bulunuyorlar.

60.000 öğretmen atamasının MEB için mümkün olabileceği, bu sene pandemi nedeniyle 60 yaş ve üzeri kronik rahatsızlıkları olan 62.000 öğretmenin okullarda görev yapmaması için MEB tarafından çağrıda bulunulduğu biliniyor. Öğretmenler 62.000 kronik rahatsızlığı olan 60 yaş ve üzeri öğretmenin yerinin genç öğretmenler ile desteklenmesi gerektiğini ve atamaların 60.000 olarak uygulanmasını talep ediyorlar.

Karma Atama Sorun Yaratıyor

Farklı yıllarda sınava giren öğretmenlerin karma atama yapılmasından dolayı sınav zorluk dereceleri sürekli değiştiği için bu durumdan mağdur oldukları ve sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalıştıkları görülüyor.

Öğretmenler atamaların karma olmaması ve kendileri ile beraber sınava giren adayların puanı üzerinden yapılmasını talep ederken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bu konuda henüz bir açıklama yapılmış değil.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum