2020-2021 KYK Burs ve Kredi  Başvurusu Nasıl Yapılacak? E Devlet KYK Başvuruları Başladı!

2020-2021 KYK Burs ve Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak? E Devlet KYK Başvuruları Başladı!

KYK kredi ve burs başvurusu Gençlik Ve Spor bakanlığı tarafından başlatıldı. E-devlet KYK başvuruları ile burs başvurusu yapmak isteyen üniversite öğrencileri araştırmaya başladı.

Peki, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve öğrenim kredisi başvurusu nasıl yapılacak?

KYK kredi ve burs başvurusu Gençlik Ve Spor abakanlığı  tarafından başlatıldı. E-devlet KYK başvuruları ile burs başvurusu yapmak isteyen üniversite öğrencileri  araştırmaya başladı . Peki, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve öğrenim kredisi başvurusu nasıl yapılacak?

Gençlik ve Spor Bankanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden yüzlerce  öğrencinin beklediği açıklama yapıldı. KYK kredi ve burs başvurusu ile alakalı yapılan açıklamada detaylar açıklandı.

KYK Burs ve Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeyi başaran  öğrenciler ile hali hazırdan bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında eğitim  gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı.  Burs/kredi hakkından faydalanmak  isteyen öğrencilerin 28 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden başvuru yapması  gerekiyor.

Başvurularda Son Gün Ne Zaman?

3  Kasım Salı günü saat 23.59’a kadar devam eden olan başvurular, e-Devlet üzerinden yapılacak . Tüm öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması şart . Başvurusunda  değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son dakikaya  kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Burslar Neye Göre Veriliyor?

Başvuru sırasında öğrencilerin sunduğu ekonomik, sosyal ve başarı durumu ile alakalı  bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları vasıtası ile  incelenecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun koşulları sağlayan  öğrencilere burs ya da öğrenim kredisine sahip olacak.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.