E-Devlet Hesabı Nasıl Alınır?

E-Devlet Hesabı Nasıl Alınır?

E-Devlet uygulaması devletin vatandaşlarına sunduğu her türlü kişisel bilgilere erişim platformudur. E-Devlet platformu üzerinde insanlara sunulan çeşitli hizmetler vardır.

E-Devlet uygulaması devletin vatandaşlarına sunduğu her türlü kişisel bilgilere erişim platformudur. E-Devlet platformu üzerinde insanlara sunulan çeşitli hizmetler vardır. Harç, vergi gibi işlemlerde bu site üzerinden kolaylıkla ve güvenle gerçekleştirilebilir. E-Devlet üzerinde mahkeme, dava süreci sorgulama, adli sicil kaydı sorgulama, poliçe sorgulama, araç sorgulama, ödeme hizmetleri, entegre elektronik hizmetler, belge ulaşımı gibi birçok hizmet sunuluyor. Kişisel bilgiler ve kimlik bilgileri doğrultusunda sisteme giriş yapabilirsiniz.

Kimlik doğrulama işlemleri, T.C. kimlik kartı, e-imza yani elektronik imza, gibi birkaç kimlik doğrulama türü verilebilir. Kullanıcı, kimlik bilgisi ve şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet platformuna kolaylıkla www.turkiye.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.

E-Devlet Hesabı Nasıl Alınır?

E- Devlet platformuna kolaylıkla giriş sağlayabilirsiniz. E-Devlet platformu üzerinden kolaylıkla pratik bir şekilde işlemlerinizi halledebilirsiniz. Gelişen teknolojiye bakıldığında her türlü hizmet internet üzerinde verilmektedir. Eskiden insanlar her türlü evrak, işlemler ya da bilgilerini alabilmek halledebilmek için direkt kuruma gitmek durumunda zaman harcamak zorunda kalıyorlardı. Her işlem için yeni uygulamalar geliştiriliyor ve insanların hizmetine sunuluyor. Her durumda kolaylıkla ulaşılabilir hale gelen platformlar sayesinde zaman harcamadan kişisel olan her bilginizi öğrenilebilir her işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil internet üzerinden her kişi internetin sunduğu kolaylıkla her nerede olursa olsun işlemini halledebiliyor.

E-Devlet hesabı alımı şu şekilde olmaktadır.

• Eğer ilk defa E-Devlet şifresi alacaksanız yapmanız gereken ilk işlem kimlik kartınız ile birlikte PTT şubesine gitmektir. PTT üzerinden E-Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında alabiliyorsunuz. Şifre aldıktan sonra E-Devlete giriş yapabilirsiniz.

• İkinci bir kolaylık olarak web sitesi üzerinden giriş yapmak yerine Google Play Store ya da App Store üzerinden geliştirilmiş E-Devlet uygulamasını indirerek hesabınıza her defasında şifre yazmadan da kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

• www.turkiye.gov.tr web sitesi üzerinden giriş yapmak istediğinizde bu siteye girdikten sonra, açılan sayfaya T.C. kimlik numaranız ve elinizde bulunan şifreniz ile kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

• Bir defa şifre aldıktan sonra tekrar şifre almaya, PTT ye gitmeye gerek yoktur. Şifrenizi unutsanız hesabınız kapansa dahi yeniden internet üzerinden e-imza ila şifre alabilir kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnternet insanlara her türlü kolaylığı ve zaman tasarrufunu sunmaktadır. İnternetin sunduğu kolaylığı kullanarak devlet tarafından geliştirilen bu uygulama ve kaliteli alt yapı ülkeler tarafından çok beğenilmektedir. E-Devlet kişilere sunduğu erişim ve işlem kolaylığı için geliştirilmiş en iyi uygulamalardan biridir. Çalışan vakti olmayan insanlar için çok kullanışlı ve hayatı kolaylaştıran bir uygulamadır. Daha önce söylediğimiz gibi www.turkiye.gov.tr üzerinden ya da direkt Google arama motoruna E-Devlet giriş yazdığınızda sayfa sizi direkt devlet kapısına yönlendirecektir. Her türlü işleminizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.