Duygusal Olarak Güçlü İnsanların 7 Özelliği

Duygusal Olarak Güçlü İnsanların 7 Özelliği

İnsanlar akıllı cihazların fazla kullanması nedeni ile sabırsız hale gelmiştir. Bu yüzden gerçek hayatta olaylara karşı mantık çerçevesinden yaklaşmayıp duygusal yaklaşarak anında tepki vermektedirler.

İnsanlar akıllı cihazların fazla kullanması nedeni ile sabırsız hale gelmiştir. Bu yüzden gerçek hayatta olaylara karşı mantık çerçevesinden yaklaşmayıp duygusal yaklaşarak anında tepki vermektedirler. Bu tür insanlardan toplum içinde çok var. İsteklerini diğer insanlara yaptırmak için duygu sömürüsü yaparlar. Bu tür özelliklerin tam tersine sahip insanlarda vardır. Duygusal bir olgunluğa erişip her işlerini kendileri yapmaktadırlar. İşte duygusal olarak güçlü bir insanın 7 özelliği…

1)Dikkatleri Üzerine Çekmemeye Çalışmak

Duygusal olgunluğa erişmiş bir insan, dikkatleri üzerine çekmeye çalışmaz. Dikkatleri üzerine toplamak istese zaten toplar ama bunu başarılarıyla dikkatleri üzerine toplamaya çalışır. Çünkü gereksiz yere dikkat toplamak zaman kaybı olduğunu bildiği için enerjisini buna harcamak istemez. Çevresi tarafından gerçekçi bir insan olarak bilinir.

2)Tekrardan Başlamak

Hayalini gerçekleştirdiği zaman yeni bir hayalin peşinden koşmaya veya yarattığı bir şeyin yıkılması üzerine umutsuzluğa kapılmaz. Yeniden başlama gücüne sahiptir. Bu yüzden de uzun bir hayat yaşamaya çalışır. Bir şeylere tekrardan başlamak, insanlara çaresizlik yerine umut aşılar.

3)Neyi İstiyorsa Yapmak

İç dünyasına hakim olduğundan hayat hakkında ne istediğini bilir ve önünde ne kadar engel olursa olsun, engelleri yok ederek canının istediği yapar. Çoğu kişi hayal kurar ve peşinden gitmeye çalışır ama önündeki zorluklar karşısında yenilerek konfor alanına geri döner.

4)Diğer İnsanlara Zarar Verme Amacı Olmadan Yaklaşmak

Hayatında çok fazla çalıştığından dolayı iyi bir iletişimci olmuştur. İyi bir ile iletişimci olmak insanlara isimleri ile hitap etmek, saygılı davranmak, insanların sözünü kesmeden dinlemek ve en önemlisi de pozitif bir bakış açısı ile yaklaşabilmektir.

5)Arkadaş Konusunda Seçici Olma

Yeni tanıştığı insanlarla hemen haşır neşir olmaz. Birisiyle arkadaş olmak istediği zamanda ona yavaş yavaş kendini açar. Çünkü çok insanların iç yüzünü bildiğinden dolayı artık yeni insan tanıma isteği gelmiyordur. Çevresinde genellikle ona değer katan, yeni bilgiler öğreten ve harika sohbetler edeceği insanları almak ister.

6)Değişimden Korkmama

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Değişimden korkan insan duygusal olarak hazır olmadığından dolayı olağan durumunu korumak ister ve bu da insanda ruhsal problemlere yol açar yüzden değişimi kabul edin ve önünüze açılan fırsatları kabul edin. Değişimden korkmayanlar duygusal yönden güçlü ve hayatına yeni kapıları açacak bir insandır.

7)Etki Altında Kalmazlar

Bir olayın etkisi altında pek fazla kalmazlar ve yollarına devam ederler. Genellikle duygusal erişmiş insanlar kendileriyle vakit geçirmeye severler ve karakterli kişiler olduklarından dolayı bireyselliğe önem verirler.