Duygusal Mastürbasyon Nedir?

Duygusal Mastürbasyon Nedir?

Duygusal mastürbasyon içinde geçen iki kelimeden de izler taşır. Duygulara hitap etmektedir ve mastürbasyon rahatlığı verir. Bu terimi oluşturan iki sözcüğün kendini var edebildiği bu eylem ne anlama gelmektedir?

 

 

Duygusal mastürbasyon içinde geçen iki kelimeden de izler taşır. Duygulara hitap etmektedir ve mastürbasyon rahatlığı verir. Bu terimi oluşturan iki sözcüğün kendini var edebildiği bu eylem ne anlama gelmektedir?

felsefe.jpg

Duygusal mastürbasyon, bir nevi işe odaklanmaktır. Duygunun veya hissin istediği şeyi yerine getirme olarak açıklanabilecek bu eylemde olayın aslı duygunun istediği şeydir. Duygu veya his dediğimiz istek neye hizmet ediyorsa mastürbasyon kısmı bu olayı yerine getirmek ile mükelleftir. Sonuç olarak mastürbasyonda da görüldüğü gibi orgazm söz konusudur. Beynin sonuç olarak orgazm yaşadığı bu durumu biraz daha açmak gerekirse eğer; duygu sebebiyle istenen şey ağlamak ise yolda kendisinden daha kötü bir şeye oturup ağlayarak bu duygusunu tatmin eden kişi duygusal mastürbasyonda orgazma ulaşmış demektir.

Acıma duygusu ile bakılan birine bir lira vermek örneği üzerinden gitmek gerekirse eğer, bir kişinin dilendiğini farz edelim. Bu dilenen kişi yalvar yakar dualar ederken, oradan geçen duygusal mastürbasyoncu birey bu dualara karşı ve kişinin acınası haline üzülerek birkaç lira önüne koymaktadır. Bu para verme eylemi, dilenen kişiyi o hayattan alıp kurtarmayacaktır. Dilenen kişi gerçekten ihtiyaç sahibi olsa bile o birkaç lira ile daha iyi hayat şartlarına ulaşamayacaktır. Dilenen kişinin dolandırıcı olduğunu varsayarsak eğer yine sonuç değişmez olur. Dolandırıcı dilenci, kazandığı büyük paraları bu yolla kazandığı için iyice rahata kavuşana kadar o işi devam ettirecek ve bu yolla zengin olacaktır. Evet fakir birinin zengin olması kötü bir şey mi diye duyar gibiyim sizden; ancak bu durumda birkaç lira veren kişinin içine girdiği acıma duygusu bir dolandırıcılık durumuna rast gelmişse yine durum problemli bir hal almaktadır.

brain-lick.jpg

Yukarda belirtilen örnekten yola çıkılacak olursa, duygusal mastürbasyon bir şeyin çözümü değil geçiştiricisi durumundadır. Geçiştirme durumunda olan bir şeyler ise hiçbir zaman hakikate ermeyecektir. Bu bilinen gerçeğin üzerine acıma duygusu ile hareket ederek birkaç lira bırakan kişi o an için sadece duygularını tatmin etmiş olur ve duygusal mastürbasyon yaparak orgazma ulaşmış olmaktadır. Hiçbir iyi sonuca varmayan durumda bir taraf ekonomik anlamda bir ihtiyaç veya isteğini yerine getirtirken, bir diğer taraf ise duygusal ihtiyacını yerine getirmiş olmaktadır. Ortada var olan acı verici duruma karşın herhangi bir çözüm bulunamadığı veya bulunması için bir girişime girilmemesi sebebiyle bu durum tam anlamıyla duygusal mastürbasyon tarifi olmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.