Düşük Donanımlı Bilgisayarlara Tavsiyeler

Düşük Donanımlı Bilgisayarlara Tavsiyeler

Düşük donanımlı bilgisayar nasıl hızlandırılır veya nasıl daha kullanışlı hale getirilir bu yazımızda sizlere sıraladık. Tavsiyelerimizle bilgisayarınızı bir canavara çevirin.

Düşük donanımlı bilgisayar nasıl hızlandırılır veya nasıl daha kullanışlı hale getirilir bu yazımızda sizlere sıraladık. Tavsiyelerimizle bilgisayarınızı bir canavara çevirin.

Düşük donanımlı bilgisayarlara tavsiyeler konulu bu yazıda sizlere bilgisayarınızın performansını geliştirmeye yönelik adımlardan bahsedeceğiz. Bu adımlar sayesinde sizde kolayca bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz

Gereksiz Yazılımları Kaldırın

Bilgisayarınız, birçok insanın kullanmayacağı, ancak sistem kaynaklarını tüketebilecek bir dizi uygulamayla önceden yüklenmiş olarak gelir. Bunları genellikle daha önce hiç kullanmadığınız bir programı güncellemenizi isteyen bir açılır pencere gördüğünüzde tanımlayabilirsiniz.

Bunları bilgisayarınızdan kaldırın ve disk alanını boşaltın. "Başlat" düğmesini tıklayın ve "Tüm uygulamalar" menüsünü ziyaret edin. Burada, yüklediğiniz uygulamaların ve yüklemediklerinizin bir listesini görüntüleyebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz programı bulduğunuzda, "Seçenekler" menüsünü görmek için simgeye sağ tıklayın

Başlangıçta Programları Sınırlandırın

Aynı şekilde, bilgisayarınız açıldığında hangi uygulamaların çalışacağını da belirleyebilirsiniz. Windows 10'da arka planda neyi çalıştırmak istediğinizi ve kendi başınıza neyi başlatabileceğinizi belirlemeyi kolaylaştıran güncellenmiş bir Görev Yöneticisi vardır. Görev Yöneticisine erişmek için Ctrl-Shift-Esc tuşlarına basın

Bilgisayarınıza Daha Fazla RAM Ekleyin

Bellek kullanımı açısından, Windows 10 önceki sürümlere göre daha az RAM kullanır, ancak RAM belleğini artırmak, cihazları yıllarca hızlandırmanın denenmiş ve doğru bir yolu olmuştur.

Eğer dönüştürülebilir veya çıkarılabilir laptop sahibiyseniz, büyük olasılıkla kutuda ne geldiyse ona razı olmak gerekir. Bazı iş ve oyun dizüstü bilgisayarları RAM eklemeyi mümkün kılar, ancak yine de aldatıcı olabilir. Masaüstü bilgisayarlara RAM eklemek çok daha kolaydır ve çok daha ucuzdur. Bir masaüstü kasasının içi hakkında temel bir fikri olan herkes, bir saat kadar içinde daha fazla RAM takabilir.

Casus Yazılım ve Virüsleri Kontrol Edin

İnternette gezinirken bir noktada virüs kapmamak neredeyse imkansızdır, ancak yeni Windows Defender yazılımı, bilgisayarınızda büyük sorunlara neden olabilecek kötü amaçlı yazılımları bulmayı her zamankinden daha kolay hale getirdi. Üçüncü taraf programların da yüklenmesi kolaydır ve kapmış olabileceğiniz tüm casus yazılımları veya virüsleri kaldırmada aynı derecede etkili olabilir.

Disk Temizleme ve Birleştirme Kullanın

Her bilgisayarın sabit diskinde bir süredir kullanılmayan veya gereksiz olan birkaç dosya ve program vardır. Disk Temizleme, bilgisayarınızdan hangi uygulamaların ve dosyaların silinebileceğini bulmanızı sağlayarak, kullanacağınız programlar için sürücü alanı boşaltmanızı sağlar. Disk Temizleme'ye erişmek inanılmaz derecede kolaydır. Başlat düğmesinden veya Cortana arama kutusundan programa gönderileceksiniz Hızlı bir tarama, size kullanmadığınız veya artık ihtiyaç duymadığınız geçici dosyaları, yükleyici uygulamaları ve web sayfalarını gösterecektir. Bu sayede düşük donanımlı bilgisayar hızlandırma sorununuzu çözmüş olacaksınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.