Uçağa Girerek Pilotlara Saldıran Kedi Acil İnişe Neden Oldu!

Uçağa Girerek Pilotlara Saldıran Kedi Acil İnişe Neden Oldu!

Sudan’dan havalanan bir uçağa giren kedi uçağın acil iniş yapmasına neden oldu. Başkent Hartum’dan yola çıkan uçak kedi saldırısı nedeniyle zorunlu acil iniş yaptı.

 

Sudan’dan havalanan bir uçağa giren kedi uçağın acil iniş yapmasına neden oldu. Başkent Hartum’dan yola çıkan uçak kedi saldırısı nedeniyle zorunlu acil iniş yaptı. Kokpite giren kedi saldırgan tavırlar sergileyerek mürettebata saldırdığı belirtilen haberde havalanan uçağın yarım saat sonra geri dönmek zorunda kaldığı belirtildi.

kedi2-8.jpg

Sudan’dan Katar’ın başkenti Doha’ya gitmek için havalanan uçakta her şey normal devam ederken uçağın kalkışından yarım saat sonra bir kedinin fark edildiği ortaya çıktı. Yolcu uçağına nasıl girdiği belirlenemeyen kedinin kokpite giriş yaptığı ve saldırgan tavırlar sergilediği belirtildi. Sudanese Tarco şirketine ait yolcu uçağına giren kedinin kısa sürede uçağın geri dönmesine neden olduğu belirtilirken, yaşananlardan kaynaklı acil inişin zorunluluk olduğu ifade edildi.

Uçuştan yarım saat sonra kedinin fark edildiğini belirten yetkililer, kedinin saldırgan tavırlar sergilediğini ve bu nedenle pilotun uçuşu iptal ederek zorunlu iniş yaptığını belirtti. Uçuştan bir gün önce uçağın temizlik ve bakım işlemleri sırasında kedinin uçağa girmiş olabileceği tahmin edilirken, burada saklandığı ifade edildi.